Back To The Future Strona Główna Back To The Future


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Moja przygoda z elektroniką i BTTF.
Autor Wiadomość
Przemek 


Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-28, 13:41   Moja przygoda z elektroniką i BTTF.

Witam serdecznie mam na imię Przemek jestem z Łodzi. Jestem Elektronikiem i Elektrykiem moje zawody wybrałem własnie dzięki trylogii BTTF. Wszystko zaczeło się w podstawówce kiedy zobaczyłem te filmy. Wtedy byłem zafascynowany osobą doktora i chciałem zostać taki jak on. Bardzo mi się spodobał też fantastyczny samochód DeLorean. Na tej podstawie wybrałem swoje szkoły dzięki czemu zaczołem na poważnie interesować się budową własnego wehikułu wzorowanego na podstawie tego z BTTF. Marzy mi się posiadanie własnego DeLoreana ewentualnie zbudowanie własnego. Obecnie pracuje nad budową tablicy z wyświetlaczami i kondensatora przepływu. Pozdrawiam wszystkich fanów BTTF.
 
     
Turqi 


Wiek: 26
Dołączyła: 16 Paź 2010
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-12-28, 16:34   

Cześć, miło cię poznać! Powodzenia na forum - mam nadzieję, że zostaniesz tu jak najdłużej ;) .
 
     
Przemek 


Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-28, 17:14   

Turqi napisał/a:
Cześć, miło cię poznać! Powodzenia na forum - mam nadzieję, że zostaniesz tu jak najdłużej ;) .

Dziękuję, nigdzie nie zamierzam odchodzić. Bardzo podoba mi się te forum.
_________________
Potrzebuje 1GW
 
     
MJG_1 


Wiek: 28
Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 190
Skąd: Słoica
Wysłany: 2010-12-28, 20:49   

Witam!
Cóż, sam ponad rok temu zaczynałem swoją przygodę z forum. Wiem jak to jest i życzę Ci jak najdłuższego pobytu na tej stronie (oraz w przyszłości DMC):)!
Pozdrawiam!
P.S Co do Flux Capacitor - można by użyć zwykłego sznura led, który jest używany jako ozdoba świąteczna. Natchnąłem się przy okazji zawieszania go na poręczy balkonowej :D .
Co do tablicy - gdzieś widziałem układ w necie, aczkolwiek musiałbym go poszukać. Najtrudniej będzie zdobyć wyświetlacze oraz klawiaturę numeryczną.
_________________
No elo.
 
 
     
lukas90 


Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 224
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2010-12-28, 21:58   

Witam forumowicza o podobnych zainteresowaniach :wink:
_________________
Pamiętaj! Zawsze myśl czterowymiarowo.
 
     
bttf.pl 
Administrator



Dołączył: 02 Lut 2004
Posty: 957
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-12-28, 22:20   

Przemek napisał/a:
Obecnie pracuje nad budową tablicy z wyświetlaczami i kondensatora przepływu.

masz juz cos gotowego? wez pokaz :)
_________________
 
     
Przemek 


Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-28, 22:26   

Bardzo dziękuję za fajne przywitanie. Co do wyświetlaczy LED siedmio i szesnasto segmentowych to nie bedzie problemu rozeznałem się w temacie. Układ mam już zaprojektowany teraz tylko wykonać obudowe do wyświetlaczy, skompletować części i złożyć to wszystko w całość. Myśle że daty będą wyświetlane bez możliwości zmiany w pierwszym prototypie co uprości konstrukcje czterokrotnie. Oczywiście jak zmontuje gotowy prototyp pochwale się zdjęciami. Dobry pomysł z tym wężem świetlnym. Kondensatory przepływu zamierzam zbudować w kilku wariantach konstrukcyjnych. Pozdrawiam.
_________________
Potrzebuje 1GW
 
     
MJG_1 


Wiek: 28
Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 190
Skąd: Słoica
Wysłany: 2010-12-28, 23:25   

Jak na razie raczkuję, lecz kilkanaście miesięcy nauki oraz praktyki, ew. potem podesłałbyś mi schematy (oczywiście, jeśli zgodziłbyś się) i mogłyby być 2 tablice w Polsce. Pomyślałem że za zmianę czasu mógłby posłużyć jakiś prosty kontroler wykonany na ARM lub nawet na MOS6510 (odpowiednia moc obliczeniowa :D ). Ale tu także jest jedna wada - ułożenie schematu oraz napisanie softu. Dla mnie jeszcze to czarna magia.
Kondensator przepływu spróbuję wykonać gdzieś w maju-czerwcu - więcej czasu i mniej nauki po egzaminie gimnazjalnym. Mam już w głowie plany, wystarczy je przelać na papier i zrealizować.
Poza tym - co powiecie na przerobienie starego Poloneza MK'89 na Time Machine?
Przepraszam za mały offtop :) .
_________________
No elo.
 
 
     
Przemek 


Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-29, 00:15   

Z chęcią pomogę w budowie tablicy. Tylko teraz tak moja tablica bedzie wykonana w technologi DL czyli całe sterowanie wyświetlaczami będzie na diodach prostowniczych 1N4148 które będą pełniły role układów logicznych i dekoderów. Czyli moja tablica będzie zbudowana bez mikrokontrolerów układów scalonych i tranzystorów. Opcjonalnie do pierwszego prototypu zamierzam zbudować nietypową klawiatórkę wykonaną albo na przełącznikach potenciometrycznych albo na mikroprzełącznikach. Ewentualnie moge na stałe zaprogramować pare dat sam jeszcze nie wiem co wybiore.
_________________
Potrzebuje 1GW
 
     
Elly Woods 


Wiek: 34
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 319
Skąd: Hill Valley
Wysłany: 2010-12-31, 13:39   

Również witam na forum :razz: miłego pobytu :mrgreen:
_________________
 
 
     
Artur 


Wiek: 31
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 119
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2011-01-05, 10:29   

Również witam. Mam nadzieje że spędzisz miło tutaj CZAS i nie będziesz chciał go zmienić gdy zbudujesz kondensator strumienia :doc:
_________________
Droga tam dokąd jedziemy nie potrzebujemy dróg
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group