Back To The Future Strona Główna Back To The Future


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Doc nie rozpędzil deloreana do 88 mil!!!
Autor Wiadomość
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
  Wysłany: 2004-04-21, 13:55   Doc nie rozpędzil deloreana do 88 mil!!!

ostatnio oglądając II część bttf zauważyłem że pod konic tej częsci kiedy to piorun uderza w deloreana kiedy ten wisi w powietrzu (działają na niego silne wiatry i doc nie moze wylądowac) lecz nie jest rozpędzony do 88mil i Doc przenosi sie jednak w czasie. He jak to mozliwe.
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
bttf.pl 
Administrator



Dołączył: 02 Lut 2004
Posty: 957
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2004-04-21, 14:36   

najprawdopodobniej wystąpiła jakaś anomalia spowodowana lekko psujacymi sie obwodami czasowymi i piorunem, ktory uderzyl w DeLoreana

a co do tego to jakos nikt nie zadaje tego pytania:
a jak to mozliwe ze kondensator przepływu (strumienia) powoduje przemieszczenie w czasie :?: :?: :D :D :D

to wszystko jest to po prostu film S-F wiec wszystko jest mozliwe :D :D
 
 
Sowiasty (v2.0) 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 420
Skąd: Koczała
Wysłany: 2004-04-21, 14:43   

Właśnie! Przecież kondensator to jak się przyjrzeć - połączone, 3 szklane rurki :) . I do tego nie promieniuje, ani nie ma przebicia przy 1,21 GW :!:
_________________
See You in the Future.... or in the past.... // BACK TO THE FUTURE & SILENT HILL SERIES RULEZ...
 
 
 
Czarny 
Moderator



Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 840
Skąd: wiesz że to nie ja?
Wysłany: 2004-04-21, 15:18   

ja to juz dawno zauważyłem ale pomyślałem że przesunął sie w czasie w nieustawiony czas i nie pisałem bo żeby przenieść sie w ustawiony trzeba 88mhp a jak nie no to widać co sie dzieje : > trafiamy na dziki zachód :lol:
 
 
 
Sowiasty (v2.0) 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 420
Skąd: Koczała
Wysłany: 2004-04-21, 18:45   

Albo 88 mil na godzinę było potrzebne, aby bez komlikacji przejść skok w czasie -> kilka mph :arrow: awaria
_________________
See You in the Future.... or in the past.... // BACK TO THE FUTURE & SILENT HILL SERIES RULEZ...
 
 
 
radvid 

Wiek: 40
Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-22, 00:04   

nagła rotacja spowdowana uderzeniem pioruna spowodowała obrót wehikułu do prędkości 88mph
_________________
--
radvid
 
 
Sowiasty (v2.0) 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 420
Skąd: Koczała
Wysłany: 2004-04-22, 08:33   

Aaaa, możliwe, bo gdy się przyjżysz to po zniknięciu 1955 -> 1885 te dwa ogniste ślady są zwiniętę lekko w spiralę.
_________________
See You in the Future.... or in the past.... // BACK TO THE FUTURE & SILENT HILL SERIES RULEZ...
 
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2004-04-22, 15:13   

ja tez z początku myslałem ze to piorun popchnął deloreana . Wyczytałem w takiej gazetce Swiat nauki ze piorun to plazma więc moze przemieszczac przedmioty ale odkrycia dokonano niedawno (jakies kilka lat temu,mówili o tym nawet wtedy w wiadomasciach)
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Sowiasty (v2.0) 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 420
Skąd: Koczała
Wysłany: 2004-04-22, 19:01   

Jeżeli się nie mylę, plazma to czwarty stan materii - totalnie zjonizowany gaz? (Maćku K`a czy mam rację??)
_________________
See You in the Future.... or in the past.... // BACK TO THE FUTURE & SILENT HILL SERIES RULEZ...
 
 
 
Maciek_K 


Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 109
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2004-04-23, 00:47   

Zgadza się Sowiasty :-) Plazma to zjonizywany gaz, zawierający w przybliżeniu takie same ilości ładunków dodatnich jak i ujemnych, więc globalnie jest elektrycznie obojątny. Nazwana czwartym stanem skupienia ze względu na swoje właściwości - elektrycznie podobna do metalu. Powstaje w bardzo wysokich temperaturach: plazma zimna - temp rzędu 10 tyś Kelwinów, plazma gorąca - temp ponad 1 miliona Kelwinów. Na Ziemi plazma występuja bardzo żadko - np. płomień, ale w kosmosie jest bardzo często spotykana - np w jądrze Słońca, gdzie temperatura wynosi około 15mln Kelvinów. Piorun powoduje właśnie jonizacje gazu (czyli oddzielenie elektronów od atomów) poprzez ogrzanie gazu (atmosfery). Plazmę można otrzymać także poprzez ogrzanie gazu w łuku elektrycznym (b. wysokie napięcia), lub w zmiennym polu elektromagnetycznem.

super_kukulek, piorun powoduje powstanie plazmy, ale samą plazmą nie jest. Wprawdzie są prowadzone badania nad napedem plazmowym, ale czemu sama plazma miałaby poruszać przedmioty, to nie wiem, mógłbyś dać linka do tej gazetki?
_________________
Pozdrawiam
 
 
 
Sowiasty (v2.0) 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 420
Skąd: Koczała
Wysłany: 2004-04-23, 08:03   

Ja zanim dowiedziałem się co to jest plazma, to zawsze myślałem, że jest to coś podobnego do gumy kauczukowej :mrgreen:
_________________
See You in the Future.... or in the past.... // BACK TO THE FUTURE & SILENT HILL SERIES RULEZ...
 
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2004-04-24, 09:32   

ta gazetka to miesięcznik i linka nie mam. mozna ja kupic w kazdym wiekszym sklepie ją czasem kupuje i fajne rzeczy nawet sa. a i jeszcze jedno nie jestem pewny ale chyba ten czwarty stan skupienia odkryli polacy i jakos dosc niedawno -kilka lat temu
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
Ostatnio zmieniony przez Kemini 2006-12-10, 14:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2004-04-24, 09:39   

o! mam linka na strone o tej gazetce http://www.swiatnauki.pl
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Twin Pines 

Wiek: 40
Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2004-04-30, 13:24   

Bob Gale wyjaśnił, to w ten sposób, że uderzenie pioruna spowodowało super szybkie obroty deloreana w miejscu i przyspieszenie do 88mph, dowodem na ten ruch obrotowy mają być te dwie ogniste "dziewiątki" które zostają w powietrzu po zniknięciu auta.

moim zdaniem troche naciągane, ale zawsze jakieś wytłumaczenie...
 
 
Mr Lens 

Wiek: 35
Dołączył: 28 Maj 2004
Posty: 1
Skąd: Ruda Śląska
  Wysłany: 2004-05-28, 16:06   Nowy

Część!!! Właśnie się zalogowałem i to jest moja pierwsza wypowiedź na tym forum:) Mnie zastanawia jedna rzecz. A mianowicie, skoro Doca przeniosło na DZIKI ZACHÓD w powietrzu, to co się stało z nim po przemieszczeniu??? Czy spadł z wysokości??? Bo ponoć po uderzeniu pioruna w wehikule zepsuło się coś, co było odpowiedzialne za latanie. POZDRAWIAM!!! :D
_________________
Delorean to istne cudo!!!
 
 
 
Kacper_K 

Wiek: 32
Dołączył: 05 Lut 2004
Posty: 72
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2004-06-02, 17:51   

Ano tez prawda.Ciekawe czy gdzie o tym pisze?
_________________
Time is back!!!!!
 
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2004-06-03, 16:51   

heh wczesniej nie pomyslałem przeciez doc modł w taki sposob nizle deloreana rozwalic ale pewnie jak znajdziecie gdzies wyjasnienie to napiszą ze spad na dzrzewo,skałe czy kaktusa który zamoryzował upadek i tak bardzo deloreana nie zniszczył lub tez to co wytwarzało tą energię co go nosiła od razu nie wygsła no bo kurde zadnych uszkodzen w 1955 nie widac i samochód niezle jeszcze jezdził. :lol: :lol: :lol: a moze delorean jest taki wytrzymały :lol: :lol: :lol:
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
artur1970 


Dołączył: 07 Cze 2004
Posty: 28
Skąd: Zamość
Wysłany: 2004-06-07, 21:02   Re: Nowy

Mr Lens napisał/a:
Część!!! Właśnie się zalogowałem i to jest moja pierwsza wypowiedź na tym forum:) Mnie zastanawia jedna rzecz. A mianowicie, skoro Doca przeniosło na DZIKI ZACHÓD w powietrzu, to co się stało z nim po przemieszczeniu??? Czy spadł z wysokości??? Bo ponoć po uderzeniu pioruna w wehikule zepsuło się coś, co było odpowiedzialne za latanie. POZDRAWIAM!!! :D


Moim zdaniem skoro doktorek był kowalem to mógł go poprostu "wyklepać" :lol:
_________________
Mam prawo żyć najłatwiej jak się da :)
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2004-06-08, 08:21   

he dobre!! ale trzeba zauwarzyc te dwi ogniste dziewiątki. Jego obróciło i ciekawe ile jeszcze razy obróciiło go 1885. Mógł spasć na tył a moze i nawet na dach.
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Sowiasty (v2.0) 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 420
Skąd: Koczała
Wysłany: 2004-06-08, 15:37   

Hehehe, może miał farta :mrgreen:
_________________
See You in the Future.... or in the past.... // BACK TO THE FUTURE & SILENT HILL SERIES RULEZ...
 
 
 
MarcineQ 


Wiek: 37
Dołączył: 05 Lut 2004
Posty: 36
Skąd: Bielsk Podl.
Wysłany: 2004-06-08, 16:41   

Może przez te szybkie obracanie samochód mógł latać i spokojnie wylądować.
 
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2004-06-08, 18:37   

Mi sie wydaje ze przez to mogl tylko z wiekszym impetem udeżyć w ziemię
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Sowiasty (v2.0) 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 420
Skąd: Koczała
Wysłany: 2004-06-09, 14:45   

A może spadł, rozwalił zawieszenie... Przecież miał 8 miesięcy na naprawę.. Może właśnie naprawił zawieszenie ale nie mógł obwodów czasowych bo nie miał chyba jakiegoś półprzewodnika..
_________________
See You in the Future.... or in the past.... // BACK TO THE FUTURE & SILENT HILL SERIES RULEZ...
 
 
 
Kacper_K 

Wiek: 32
Dołączył: 05 Lut 2004
Posty: 72
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2004-06-09, 18:19   

No, albo to byla pomylka w filmie. :P
_________________
Time is back!!!!!
 
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2004-06-12, 22:29   

Sowiasty (v2.0) napisał/a:
A może spadł, rozwalił zawieszenie... Przecież miał 8 miesięcy na naprawę.. Może właśnie naprawił zawieszenie ale nie mógł obwodów czasowych bo nie miał chyba jakiegoś półprzewodnika..


Według mnie to elektronika mu się spaliła od samego pioruna (przecież potrafi on wytworzyć ogromne napięcie 1.21GV energi? co mogło przepalić raptownie część obwodu) , należy również zauważyć że piorun rozpędził deloreana do tych 88 mil (około 140km/h) i tym bardziej mozliwe jest ze z taką a nawet i większą prędkością udeżył w ziemię.

Wydaje mi się że ta scena nie była dość dobrze przemyślana...


hehe ale nie martwcie sie mozen za pare lat jakis skomercjalizowany producent zrobi "remake" Back to the future i naprawi wszystkie błędy...
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Sowiasty (v2.0) 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 420
Skąd: Koczała
Wysłany: 2004-06-12, 22:41   

Gdzieś ostatnio czytałem, że średni piorun wyzwala od 0.5 TW do 10 TW mocy (terawatów) - Terrawat to 1000 Gigawatów - 1 000 000 000 W.
_________________
See You in the Future.... or in the past.... // BACK TO THE FUTURE & SILENT HILL SERIES RULEZ...
 
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2004-10-17, 12:34   

Co do tego spalenia kondensatora to chyba dobrze pisałem, znalazłem na to wytłumaczenie w książce na str.415 jest fragment: "Piorun, który uderzył w DeLoreana, miał zbyt wielką moc. W wyniku tego kondensator przepływowy uaktywnił się i zostałem przeniesiony do 1885 roku. Nadmierna moc spowodowała także zwarcie w obwodzi czasowym i zniszczyła obwody umożliwiające latanie. Delorean nigdy już nie będzie latać." Czyli tak jak w filmie w książce nie uwzględnili upadku ale całą winę za uszkodzenie wehikułu zrzucili na zbyt dużą moc pioruna.
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Sowiasty (v2.0) 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 420
Skąd: Koczała
Wysłany: 2004-10-17, 19:41   

Czyli chcesz powiedzieć, że za duża moc pioruna uaktywniła kondenstator??
_________________
See You in the Future.... or in the past.... // BACK TO THE FUTURE & SILENT HILL SERIES RULEZ...
 
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2004-10-18, 18:44   

Tez, ale głownie mi chodziło, że nie uwzględniono upadku na ziemie. Z tej wysokosci nie ma o tym nic wspomniane.
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2005-02-12, 15:19   

To był mój pierwszy temat a napisałem go prawie rok temu i od samego początku miałem wątpliwości do tego fragmentu filmu "Doc nie rozpędził Deloreana do 88 mph" juz wiem że go popchnął piorun. Po roku przemyśleń coś nowego mi do głowy przyszło a mianowicie zapewne wiecie z lekcji fizyki co to jest przeciążenie (ale nie to związane z prądem). Chodzi mi to o takie przeciążenie co dokucza pilotom szybszych samolotów przy nagłym skręcie lub takie co dokucza kierowcy piętnastotonowego STAR-a przy ruszaniu . Przechodząc do sedna nie wiem czy Doc wytrzymał by takie przeciążenie jakie działało na Deloreana gdy walną w niego piorun i rozpędził go do 88 mph na takim krótkim odcinku drogi w powietrzu (chodzi o te ogniste ślady dwóch dziewiątek które miały może ze trzy metry długości). Według mnie niemożliwością by było rozpędzenie się na takim krótkim odcinku do takiej prędkości (140km/h) nie zostając doszczętnie wgniecionym w fotel albo w ogóle wywalonym przez tył samochodu. Coś tu nie tak!!
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group