Back To The Future Strona Główna Back To The Future


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Delorean z Nieporętu
Autor Wiadomość
Jake 


Wiek: 31
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 146
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2009-10-11, 19:23   

Cytat:
A co z nowymi roztrzaskanym samochodami, takimi do 4 lat... Te w każdym wypadku warto naprawić?

Też nie, powinienem uogólnić do wszystkich samochodów, bo 2 czy 3 latka tez nie powinno sie absolutnie w takim wypadku naprawiac a napisalem tak bo wiekszosc aut łatanych szpachla jest w takim wieku.
Cytat:
Hmm auto wpadło pod TIRa przodu nie ma, tył cały. Tył nadaję się wtedy jako część wymienna? Do czego, do takiego Samego auta, które nie ma tyłu, ale za to ma przód - luxux. Trzeba być konsekwentym jak mówimy nie samochodom klejonym to nie mówimy tez sprawnym częścią.... tak sądzę...

Przy okazji - proszę o odpowiedź: Karoseria jest elementem wymiennym czy nie?

Nie chodzi mi o klejenie przód+tył, ale jak się jezdzi autem z powiedzmy '78 w ktorym poprzedniemu wlascicielowi niewiele zostało z podłogi czy nadkoli, nie ma wyboru, trzeba blachy zmienić, a takie ktore nie sa strategiczne moga moim zdaniem pochodzic ze złomu.
Cytat:
Uważasz że postąpiłem źle pisząc o osobie rozsadnej/nierozsadnej?

Napisales tak jakby kupno Deloreana bylo idiotyzmem, sam jestem pasjonatem po pierwsze Deloreana, ktory mlody nie jest, po drugie starószków marki Skoda z lat '70, '80 a mało kto by takie auto kupił. To ze ludzie wola masowe samochody, nie znaczy ze ktos kto kupuje cos innego jest idiota, jak dla mnie jest wrecz ciekawszy bo wybierac cos oryginalego i widzi w tym zamilowanie.
 
 
     
lukas90 


Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 224
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2009-10-11, 21:47   

idiotyzm / idiota to zbyt mocne słowa.

Cytat:
"jak dla mnie jest wrecz ciekawszy bo wybierac cos oryginalego i widzi w tym zamilowanie."


Parafrazując słowa James'a napiszę: Czytaj uważnie:

"W Polsce nie sprzedasz Delo bo do tego potrzeba miłosnika tega auta mającego troche pieniedzy w kieszeni. Del pod wzgledem technicznym na pewno nie jest wart 25 000$
...
Jednak Delo nie jest autem do codziennej jazdy i nikt nie kupi tego samochodu do takiego celu... No James, nawet Ty masz seicento do śmigania po naszych polskich drogac"
...
Troszku napisałem, ale nie mam nic złego na myśli
...
Mi się ten samochód też podoba"

Dokładnie to napisałem - że potrzeba miłośnika, których w Polsce jak na lekarstwo.
Że ten miłośnik musi wydać 25k$ a płaci też za kolekcjonerski statut auta i prestiż posiadania takiego auta.
On nie jest normalny - on jest miłośnikiem.
Pozostałej część rozmowy jest wymianą poglądów nt aut rozbitych. :smile:
Czy napisałem że kupno Dela to idiotyzm a kupujący to idiota?
_________________
Pamiętaj! Zawsze myśl czterowymiarowo.
 
     
Norco 

Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 1
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-02-10, 20:52   

Witam wszystkich użytkowników forum!
Jestem tutaj nowy i w regulaminie nie zauważyłem, aby były kary za odświeżanie starych tematów. Przechodząc do konkretów:
Otóż na pewnym forum przeczytałem, że wadą DeLo jest jego tandetne wykonanie wnętrza, niskiej jakości plastiki i niedopasowane elementy tapicerki. Czy to prawda? Przeglądałem sporo zdjęć wnętrza samochodu i wydawało mi się, że deska rozdzielcza jest pokryta skórą, oczywiście mogę się mylić. Czy ktoś, kto na żywo miał kontakt z tym samochodem może się wypowiedzieć? Dręczy mnie to od jakiegoś czasu i postanowiłem Was zapytać :)
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam ;)
 
     
czarza 
Właściciel DMC-12



Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: sopot
Wysłany: 2012-03-24, 13:25   

Hej,

deska rozdzielcza jest pokryta winylem, który może przypominać na zdjęciach skórę.
Po długim czasie działania promieni słonecznych i ogólnie ze starości ten materiał pęka, żółknie i nie przezentuje się najlepiej.

skórzana jest kierownica oraz mieszek dźwigni zmiany biegów... chyba nic więcej.

plastiki rzeczywiście nie są najwyższej próby. wydaje mi się, że w hondzie civic z 1982, którą też jeżdżę, jakość tych elementów jest lepsza.

w trakcie restauracji auta można winyl pomalować, lub całą część wymienić.
Można też spróbować pokryć wszystko skórą - ja tak próbowałem zrobić.
Plus jest taki, że całość jest jednolita i bardzo miła w obcowaniu ale ze względu na grubość skóry pojawia się sporo kłopotów ze spasowaniem poszczególnych elementów.

Jeśli chodzi o ogólne spasowanie elementów w deloreanie to masz rację. Nie wszystko się ze sobą idealnie składa. najlepiej to widać na zewnątrz auta jak plastikowy zderzak styka się z nierdzewnymi panelami. są duże dziury i krzywizny się nie pokrywają. Tak było również na folderach reklamowych jeśli się dobrze przyjrzeć.

Ale może w tym cały urok, że nie jest to współczesny równiusieńki samochód, że aż nudno :)

pozdrawiam
Pawel
_________________
go back
 
     
lukas90 


Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 224
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2012-08-28, 18:34   

To może teraz ja, co steruję silnikiem w DMC, jest to system Bosch Motronic czy coś od Magneti-Marelli, a może jeszcze coś innego?
_________________
Pamiętaj! Zawsze myśl czterowymiarowo.
 
     
Wazzabii 


Wiek: 36
Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 85
Skąd: Milton Keynes, UK
Wysłany: 2012-09-20, 00:13   

K-jetronic - wtrysk mechaniczny. Ciekawi mnie tylko zastosowanie sondy lambda. Ponieważ w tym przypadku dobór mieszanki odbywa się poprzez przepływomierz z przysłoną spiętrzającą który połączony jest mechanicznie z nastawnikiem na pompie.
Nie ma elektroniki która steruje dawką wtrysku.

K-jetronic z lambdą nazywano mianem Ku-jetronic. Powstał z powodu restrykcyjnego prawa Kalifornii w związku z emisją spalin. Trudno znaleźć jakieś informacje na ten temat w internecie, trzeba poszukać w literaturze. Późniejsza wersja (udoskonalona) to KE-Jetronic który dzięki sygnałowi z lambdy w sposób elektroniczno-hydrauliczny wpływał na ciśnienie wtryskiwanego paliwa.

Także będąc precyzyjnym jest to system Ku-jetronic (Lambda)

Takie rozwiązanie jest bardzo ciekawe no i pokazuje kunszt obliczeń jakie poczyniono aby to działało poprawnie. Coś niesamowitego.
_________________
Trust me, I'm engineer
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group