Back To The Future Strona Główna Back To The Future


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Polskie Centrum BTTF & DMC - Projekt!
Autor Wiadomość
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2006-01-08, 00:20   Polskie Centrum BTTF & DMC - Projekt!

Ostatnimi czasy myślałem o powstaniu serwisu który by łączył grupy fanów BTTF i DMC we wspólnym miejscu. Doszedłem do wniosku, iż oba te grupy powinny się nawzajem wspierać, ponieważ gdyby nie jedna z nich, gdyby nie jeden z tych elementów BTTF lub DMC nie byłby taki sam jak dzisiaj. DMC nie miało by takiej popularności co dzisiaj i nie było by kojarzone z wehikułem czasu natomiast BTTF nie byłby tym samym filmem co dzisiaj, zamiast wspaniałego DMC na jego miejscu mógłby zagrać jakiś inny samochód który miałby drzwi otwierane w bok i niekonieczne by pasował w roli wehikułu czasu...

Jakby to według mnie wyglądało?

Jako iż nie mam pieniędzy na wykupienie jakiegokolwiek serweru to było by nieźle jakby strona istniała na dotychczasowym serwerze gdyż sekcja o DMC nie powinna zabrać zbyt wiele miejsca a obydwu tematykom wyszło by to na dobre, ktoś by wszedł na sekcje DMC automatycznie by dowiedział się o sekcji BTTF i na odwrót ;) . Co do konstrukcji poszczególnych sekcji to z tego co wiem Kicor ma już chyba gotową strukturę w PHP tylko nie ma odpowiednich grafik (z tym mógłbym ja pomóc) więc dla każdej sekcji struktura była by ta sama tylko miała by inną szatę graficzną :) . Stroną główna były by linki do poszczególnych sekcji (tu BTTF i DMC) na stronie znajdowałby się napis przy witalny linki (w roli obrazków) oraz krótki opis o tej stronie, czym się zajmuje o czym ona jest itp.

Co z forum?

Forum było by dotychczasowe co teraz z jednym wyjątkiem ze była by rozszerzona sekcja o DMC czyli powstanie podfor...

mam nadzieje iż ten projekt przypadnie wam do gustu gdyż sądzie iz co dwa strony to nie jedna :P wyjdzie to każdemu na dobre :) czekam na odpowiedz...
 
 
 
inosak 
Administrator



Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 497
Skąd: Opole
Wysłany: 2006-01-08, 00:55   

Popieram post poprzednika niekoniecznie w całości ale dobrze by było trochę rozszerzyć forum :wink: Kicor co ty na to? W końcu nadszedł czas na zmiany :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam, inosak
 
 
 
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2006-01-08, 01:01   

Dla mnie bardziej wazniejszy jest caloksztal pomyslu a nie tylko forum jesli nie najwazniejszy :P , poniewaz jak nie powstanie serwis to i nie ma sensu tworzyc forum gdyz ludzie nie beda wiedzieli o czym on jest gdyz nie beda mogli znalesc informacji o nim gdyz nie istnieje polski serwis o DMC, gdyz... to juz chyba wszystko :P

aha i prosze przeniesc ten temat do podforum Propozycje ;)
 
 
 
inosak 
Administrator



Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 497
Skąd: Opole
Wysłany: 2006-01-08, 01:22   

No dobra czekamy na odpowiedź Kicora :mrgreen:

ps temat przesunięty :P
_________________
Pozdrawiam, inosak
 
 
 
Del 
Moderator


Wiek: 35
Dołączył: 11 Lip 2004
Posty: 857
Skąd: Krk
Wysłany: 2006-01-08, 15:13   

Mi też się podoba wątek strony o DMC...
 
 
bttf.pl 
Administrator



Dołączył: 02 Lut 2004
Posty: 957
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2006-01-09, 09:21   

Dru napisał/a:
Co do konstrukcji poszczególnych sekcji to z tego co wiem Kicor ma już chyba gotową strukturę w PHP tylko nie ma odpowiednich grafik (z tym mógłbym ja pomóc) więc dla każdej sekcji struktura była by ta sama tylko miała by inną szatę graficzną :) .

php jest gotowe, mam tez w glowie od paru tygodni nowy projekt grafiki podobmy do twojego - dla kazdego dzialu inna grafika.

Dru, jezeli bedziesz prowadzil caly dzial o DeLoreanie to pasuje mi to. o DeLoreanie i tak nic nie mam.

narazie mam zepsutego kompa, jak go naprawie to wezme sie do roboty. mam przynajmniej jakas motywacje bo zawsze mi sie nie chce :P
 
 
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2006-01-09, 21:45   

Kicor napisał/a:
Dru, jezeli bedziesz prowadzil caly dzial o DeLoreanie to pasuje mi to. o DeLoreanie i tak nic nie mam.


Tak mogę prowadzić cały dział o DMC ;) co do materiałów ja ich mam nawet nadto :P zbierane od paru ładnych lat :)

Kicor napisał/a:
narazie mam zepsutego kompa, jak go naprawie to wezme sie do roboty. mam przynajmniej jakas motywacje bo zawsze mi sie nie chce :P


W porządku byłbym wdzięczny jak byś mi podał również twój numer GG na PW lub maila (a najlepiej zglos sie do mnie moj nr gg - 1232373 ) ;) Uwierz mi ze ja mam tak samo :P jestem marnym webmasterem i nie znam się zbytnio na tym więc i nie mam chęci uczyć się robienia porządnych stron jak i szukania dobrego darmowego serwera dla niego, dlatego zaproponowałem taką inicjatywę gdyż w większym gronie jest łatwiej robić strone ;)
 
 
 
Del 
Moderator


Wiek: 35
Dołączył: 11 Lip 2004
Posty: 857
Skąd: Krk
Wysłany: 2006-01-09, 22:54   

Jak coś to ja też mogę podrzucic jakieś materiały o DMC - też zbierane parę ładnych lat... :D
 
 
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2006-01-09, 23:49   

oczywiscie , jesli ktos chce pmoc przy powstawaniu sekcji DMC to prosze o kontakt przez GG ktore jest podane wyzej ;)
 
 
 
Jake 


Wiek: 31
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 146
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2006-01-10, 19:10   

Dno, to przeciez nie ma sensu...
 
 
 
inosak 
Administrator



Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 497
Skąd: Opole
Wysłany: 2006-01-10, 19:11   

Co bez sensu? Nowy dział to dobry pomysł :wink:
_________________
Pozdrawiam, inosak
 
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2006-01-11, 18:10   

to jest świetny pomysł ....

ja też tak kiedyś myślałem , skoro informacji o Deloreanie jest tak dużo , a w Polsce nie ma żadnej porządnej stronki o DMC , to można rozbudować stronke o Bttf , z góry to wyobrażałem sobie to tak że po jednej stronie będzie menu do działów Bttf (po lewej) , a poprawej o DMC ....

ciekaw jestem pierwszych efektów ...

jak wam się to uda , to na pewno wyjdzie wypasiony serwis
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2006-12-11, 23:51   

Po wielu dniach, tygodniach, miesiacach i latach...

Zreaktywowalem moja stara strone o DMC;) jesli jeszcze ktos pamieta ta pierwsza :P

http://www.delorean.thedarkhouse.eu Prosze o przestestowanie wszystkiego.

Mile widziane sugestie, komentarze, bugi

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Dru 2007-10-13, 02:44, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
James 
Właściciel DMC-12



Wiek: 48
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 371
Skąd: Nieporęt
Wysłany: 2006-12-12, 01:41   

To ja pierwszy :)
Parę linków nie działa, ale to pewnie wiesz....
Natomiast co do DeLoreana Monster Truck
W dziale Modyfikacje na zdjęciach 3 i 4 to ten sam samochód.
Na 4 zdjęciu jest wersja pierwotna, która była bardzo nieudana. Na tyle że właściciel nie jeździł nawet tym samochodem. Przestał on wiele lat nieruszany.
Potem niejaki Rich (rzeźnik - jak ja go nazywam) kupił ten samochód i zmienił w nim podwozie i silnik. Po jego zabiegach samochód zaczął się poruszać, bo jazdą to ciężko nazwać.
Widziałem go na żywo i jest straszny....
Wielki silnik V8 chodzi bez tłumika, więc ryczy potwornie!
Całość układu jezdnego nie budzi zaufania i w czasie jazdy cały samochód nie może utrzymać prostej linii i robi wrażenie jakby się miał zaraz wywrócić.
Dodam że Rich próbował zarejestrować ten pojazd, ale okazało się to niemożliwe z wielu powodów.
Gdzieś nawet mam zdjęcia które zrobiłem na DCS 2002 w Memphis.
Pozdrawiam
_________________
James
DeLorean VIN 6149, 2418, 3633, 5030, 17086
WL 33188
 
 
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2006-12-12, 14:36   

Poprawione ;) Czekam na dalsze raporty :P
 
 
 
James 
Właściciel DMC-12



Wiek: 48
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 371
Skąd: Nieporęt
Wysłany: 2006-12-12, 14:49   

Ok, skoro chcesz jeszcze to dodaje :)
Ostatnie zdjęcie w tym samym dziale, samochód z przyczepką.
Widziałem tą przyczepę na własne oczy... ciekawy pomysł. Stworzony z pozostałości powypadkowego DeLo. Samochód został najechany z tyłu przez coś dużego i właściwie tyle z niego zostało.
Przyczepka zbudowana jest z przednich błotników, maski, przedniego zderzaka, przednich kół i oddzielnie dokupionego tylnego zderzaka. Konstrukcja zrobiona specjalnie do tego pomysłu.
Podsumowując - jest to przód samochodu! I bardzo fajnie wygląda jadąc za DeLo ;)

A o monsterach możesz dopisać że jest to TEN SAM samochód na obu zdjęciach. Tylko w międzyczasie został po prostu przerobiony.

Zdjęcie przed ostatnie - DeLo ze światłami w wersji Brytyjskiej. Nikt właściwie nie wie dlaczego oryginalne światła zostały zastąpione tymi, które pochodzą od przyczepy(!). Nie mniej było to wykonane w fabryce i powstały dwa takie dziwactwa.
Co do spalin to nie jest to prawdą. Było dokładnie odwrotnie. W Europie w czasie działalności fabryki D nie obowiązywały tak ostre normy czystości spalin jak w USA. DeLo w wersji Angielskiej nie miał katalizatora, a moc nieograniczonego silnika wynosiła około 150 - 160KM. Na rynek amerykański silnik musiał zostać wyposażony w katalizator, sondę Lambda, komputer kontrolujący czystość spalin, zawór precyzyjnej kontroli ciśnienia paliwa. Dodatkowo zmieniono wałki rozrządu, aby uzyskać czystsze spalanie. W efekcie silnik chodzi bardzo czysto, ale moc spadła do 130KM. A jak czysto faktycznie spala? Na tyle iż może przejść bez problemu normę Euro 2000 bez sprawnego katalizatora!! Z katalizatorem mało który silnik może się do niego porównać.


Pozdrawiam
_________________
James
DeLorean VIN 6149, 2418, 3633, 5030, 17086
WL 33188
 
 
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2006-12-12, 15:26   

W Porządku, Poprawione ;)
 
 
 
Del 
Moderator


Wiek: 35
Dołączył: 11 Lip 2004
Posty: 857
Skąd: Krk
Wysłany: 2006-12-12, 15:37   

Strona bardzo fajna, tylko szkoda, że nie wszystko jest aktywne. Tak czy inaczej właśnie spędziłem na niej ok. godzinę :P
 
 
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2006-12-17, 18:20   

Spokojnie Powoli, W Miare Czasu Pozostale Dzialy tez otworze :P Dzieki za opinie ;)

Tak jak zapowiadalem, dodalem dwa nowe dzialy:

DeLorean w Grach i DeLorean w TV

Pozdrawiam
 
 
 
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-08-12, 19:48   

Witam

Chciałym prosić o przetestowanie nowego dzialu na PCD. chodzi o dział: " DeLorean dmc-12". Najbardziej prosze o sprawdzienie informacji zawartych w kategorii "Fakty i Mity", może będziecie mieli pomysły na jakieś inne pytania i odpowiedzi, które powinny być zawarte na stronie?


http://www.thedarkhouse.eu/delorean/DMC-12.html

Pozdrawiam Dru
Ostatnio zmieniony przez Dru 2007-10-13, 02:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
lukas90 


Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 224
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2007-08-12, 20:06   

Vin DeLorean z Mazowsza to 6333, było w automaniaku :wink:
Fajnie byłoby, gdybyś bardziej rozpisał "Skąd wziąć poszczególne części?"
Ogólnie bardzo fajny artykuł, dużo informacji i to wszystko po polsku :razz:
_________________
Pamiętaj! Zawsze myśl czterowymiarowo.
 
     
Adx 


Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2005
Posty: 812
Skąd: Z Nienacka
Wysłany: 2007-08-12, 22:09   

Dru w ewolucji piszesz o masce silnika ale tam nie ma silnika :mrgreen: Moze lepiej napisac pokrywa bagaznika albo klapa bagaznika albo po porostu maska.
_________________
...Odkąd ciebie brak na nierdzewną stal spada gorzka łza....
 
     
McFly 


Wiek: 31
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 126
Skąd: SK
Wysłany: 2007-08-13, 00:41   

Szczena mi zdrętwiała od czytania. Ogólnie spoko popraw to o czym koledzy mówią i będzie GIT. :george:
_________________
 
 
     
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-08-27, 17:58   

W porządku wszystko powinno być już dobrze... ;)

Wybaczcie, że tak długo to trwało, ale zajmuje się tez innym projektem :grin:
 
 
     
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-10-13, 03:15   

Polskie Centrum DeLorean, w skrócie „PCD” zmienił, a właściwie został dodany oficjalny adres strony: www.delorean.thedarkhouse.eu . Tym samym proszę wszystkich którzy będą chcieli reklamować,zamieszczać linka itp. Do mojej strony niech używają nowego adresu!

Za uwagę dziękuję!
 
 
     
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-12-15, 14:44   

Witam

Tego dnia Polskie Centrum DeLorean obchodzi swoje trzecie urodziny :) . Z tejże okazji napisałem artykuł podsumowujący ostatni rok. Jeśli znaleźliście jakieś błędy, macie sugestie, czegoś wam brakuje, to napiszcie w tym temacie wasze spostrzeżenia :) .

Pozdrawiam i życzę sobie kolejnego roku spędzonego razem z Wami ;) .
 
 
     
inosak 
Administrator



Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 497
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-12-15, 22:27   

Art po prostu zaje... znaczy się bardzo dobry. Bardzo. :wink: Błędów? Pomijając "InOsak" (ale do tego już przywykłem) nic złego nie zauważyłem.

Życzę kolejnego owocnego w DeLoreany roku :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam, inosak
 
 
     
Siwy 


Wiek: 42
Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 52
Skąd: Piekary
Wysłany: 2007-12-28, 07:45   

Aż sie poryczałem, że jest tam fotka ze mną Jamesem i Delo :shock:
_________________
Może kiedyś własny De Lorean
 
     
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2008-02-15, 14:49   

Ostatnio przeszukując internet za pomocą Onet'owskiej wyszukiwarki, znalazłem coś co myślałem, że dawno nie istnieje...

A chodzi o stronę http://delorean.republika.pl/ , która jest pierwszą stroną stworzoną przeze mnie o DeLorean'ie i pierwszą wersją PCD. Niestety nie pamiętam już zupełnie jaki był login i hasło dostępu do panelu administracyjnego, także nie jestem w stanie przekierować starego adresu na nową stronę... ktoś ma może jakieś pomysły jak odzyskać login i hasło?
 
 
     
Winhelp 


Wiek: 31
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 108
Skąd: wziąć na piwo?
Wysłany: 2008-02-15, 18:14   

Hm, a wiesz że ta stara strona jest dużo estetyczniejsza od tej aktualnej? :)

Strona była aktualizowana ostatnio 13 maja 2006 - w każdym razie główna. To dosyć dziwne, że jeszcze jest trzymana. Ja bym zalecił poczekać, aż wygaśnie, założyć nową i dać info. Możesz też się włamać na FTP, a zakładam że podpowiedzi do hasła też nie pamiętasz ;) Bo innego wyjścia chyba nie masz ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group