Back To The Future Strona Główna Back To The Future


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dwie skrzynki PLUTONU?!
Autor Wiadomość
inosak 
Administrator



Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 497
Skąd: Opole
Wysłany: 2005-07-01, 12:55   Dwie skrzynki PLUTONU?!

Oglądając początek BTTF1 zauważyłem, że babka z TV mówi:
Kod:
{2675}{2799}Dalsze wiadomości.|Przedstawiciele nuklearnego ośrodka badawczego...
{2800}{2874}...zaprzeczyli pogłoskom,|jakoby przed dwoma tygodniami...
{2875}{2924}...skradziono z ich magazynu skrzynkę plutonu.
{2925}{3024}Do rzekomej kradzieży przyznała się|libijska grupa terrorystyczna.
{3025}{3149}Przedstawiciele ośrodka twierdzą, że pogłoska|jest wynikiem błędu w dokumentach.
{3150}{3282}FBI, które prowadzi dochodzenie w tej sprawie,|odmówiło komentarzy.

U Doc'a widzimy tą skrzynkę:

Potem jest ona na parkingu:

Wydaje mi się, że Doctor nie był w domu od tygodnia:
Kod:
{7300}{7349}- Gdzie pan był przez cały tydzień?|- Pracowałem.

Czy to błąd czy się mylę?
_________________
Pozdrawiam, inosak
 
 
 
Adx 


Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2005
Posty: 812
Skąd: Z Nienacka
Wysłany: 2005-07-01, 20:03   

No faktycznie mojim zdaniem to jest błąd
_________________
...Odkąd ciebie brak na nierdzewną stal spada gorzka łza....
 
 
yakuz 

Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 39
Skąd: INTERNET
Wysłany: 2005-07-01, 20:51   

a ja zauwazyłem że te skrzynki sie rózną ta pod łóżkiem ma napis "PLUTONIUM HANDLE WITH CARE" tuż pod zaczepami (?) a ta na parkingu tych napisów nie posiada :)
 
 
inosak 
Administrator



Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 497
Skąd: Opole
Wysłany: 2005-07-01, 20:55   

Zwróć uwagę na:
Kod:
{2875}{2924}...skradziono z ich magazynu skrzynkę plutonu.

Jedną!
_________________
Pozdrawiam, inosak
 
 
 
Wojtek 


Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2005-07-01, 22:14   

Moim zdaniem też jest to błąd. Chyba że Doć ze względów bezpieczeństwa wziął do drugiej skrzynki tylko trochę plutonu, a resztę zostawił w domu.
_________________
Welcome back!
 
 
inosak 
Administrator



Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 497
Skąd: Opole
Wysłany: 2005-07-01, 23:37   

1. Skąd ma drugą skrzynkę?
2. A tu miał wszystko w tej:
_________________
Pozdrawiam, inosak
 
 
 
Wojtek 


Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2005-07-02, 22:47   

A skąd wiesz że to wszystko? Skąd wiesz, ile było w tamtej? Że tu wsyztskie przegródki są zajęte, nie znaczy, że w tamtej skrzynce było tyle samo przegródek na pluton. A czemu miał nie mieć drugiej skrzynki? Znak towarowy zastrzeżony, czy coś w tym stylu? Nikt nie broni chyba robienia sobie skrzynek, albo posiadania ich. Nawet na pluton. Pewnie były pokryte materiałem neutralizującym promieniowanie. Tak jak Delorean. Doc powiedział: "Już jest bezpiecznie, wszystko jest pokryte ołowiem".

To może być błąd, ale zależy jak się patrzy. Każdy może przypuszczać inaczej. :wink:
_________________
Welcome back!
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2005-07-12, 16:06   

Według mnie to nie jest błąd , wymyśliłem dwa możliwe przypadki którymi moge to udowodnić:

- Doc dodtał od Libijczyków skrzynke która była bardzo duża i masywna więc przerzucił pluton do innych skrzynek

- pierwsza skrzyka została uszkodzona i Doc postanowił (dla bezpieczeństwa) skombinować nową w której umieścił pluton i zabrał na miejsce pierwszej podruży , a drugą obstawił w domu

to są tylko takie rozmyślania , tego nie wiemy , ale na pewno nie jest to błąd
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Wojtek 


Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2005-07-31, 14:00   

Taki wyjaśnień to można znaleźć naprawdę mnóstwo.
_________________
Welcome back!
 
 
Del 
Moderator


Wiek: 35
Dołączył: 11 Lip 2004
Posty: 857
Skąd: Krk
Wysłany: 2005-07-31, 16:22   

No ale nie koniecznie trzeba traktować to jako błąd.
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2005-07-31, 19:14   

Wojtek napisał/a:
Taki wyjaśnień to można znaleźć naprawdę mnóstwo.


Słuchaj , jeżeli są możliwe sensowne wyjaśnienia to nie jest błąd , bo niektóre czynności (itp.) w filmie nie zostały pokazane ze względów na jego długość (i skomplikowanie fabuły) , wtedy niektórych rzeczy można się domyśleć lub przy dokładniejszym analizowaniu znaleźć okoliczności prostujące daną wątpliwość....

... i jeżeli znajdziemy takie możliwości to czemu miałby to być błąd ?
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
sArna 


Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 4
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2005-10-19, 19:21   

Byla tylko jedna skrzynia plutonu. Nawet sam doc dzwoni do Martiego zeby ten zabral kamere z jego domu bo on sam "zapomnial". I tyle :) Wiec doc musial byc w domu.
 
 
 
Jake 


Wiek: 31
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 146
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2005-10-20, 13:50   

tak i podrodze zmienil jej wyglad i rozmiar?? :] nie czytales tematu od poczatku powinne byc ss z filmu.
 
 
 
stantler 


Wiek: 34
Dołączył: 10 Lut 2004
Posty: 113
Skąd: Wilkołaz City :D
Wysłany: 2005-10-20, 14:25   

Myślę, że ta skrzynka zaraz na początku filmu ma naprowadzić widza na to że to właśnie Doc ją ukradł (najpierw w TV dowiadujemy się o kradzieży) a domysły skąd i dlaczego ona się tam wzięła zostawmy twórcom filmu bo my i tak nie wykombinujemy, za mało dowodów.
_________________
BTTF in my heart
 
 
 
sArna 


Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 4
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2005-10-20, 19:40   

To ta sama skrzynia - na zdjeciu tym z gry to przeciez tył skrzyni - a na drugim zdjeciu jest pokazany przod - przypatrzcie sie zawiasom. I wielkosc jest ta sama. Przynajmjie moim zdaniem to ta sama skrzynia.
_________________
Żyj i rób to na co asz ochote Nieszkodząc innm
 
 
 
inosak 
Administrator



Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 497
Skąd: Opole
Wysłany: 2005-10-20, 19:44   

na obydwu fotkach jest przod tylko ze na jednym otwarty zamek a na drugim zamkniety
_________________
Pozdrawiam, inosak
 
 
 
sArna 


Wiek: 36
Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 4
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2005-10-20, 19:51   

no co ty - inne zawiasy - jedne sa takei podluzne a drugie sa takie u dolu szersze dosc mocno. Wiec jakby te byly otwarte to bylo by widac pogrubienie z dolu. Przypatrzcie sie. I jeszcze widac - u gory na zdjeciu z lewej jest taka czarna wneka w skrzyniui z czyms - a na dole ta wneka jest z prawej strony - mogly byc one z wdoch stron ale moim zdaniem to jedna i ta sama skrzynia i tyle.
_________________
Żyj i rób to na co asz ochote Nieszkodząc innm
 
 
 
inosak 
Administrator



Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 497
Skąd: Opole
Wysłany: 2005-10-20, 20:23   



zwrodzcie uwage na tzw "buzke"

ps pamietajmy ze to ine ujecia z innej odleglosci itp
_________________
Pozdrawiam, inosak
 
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2005-10-24, 19:09   

stantler napisał/a:
Myślę, że ta skrzynka zaraz na początku filmu ma naprowadzić widza na to że to właśnie Doc ją ukradł (najpierw w TV dowiadujemy się o kradzieży) a domysły skąd i dlaczego ona się tam wzięła zostawmy twórcom filmu bo my i tak nie wykombinujemy, za mało dowodów.


tak , tak , ten wstęp to cód , miud "intro" do filmu , z zastosowanim fajnych chwtów ujęć kamery , ale tu chodzi o całą fabułe , żeby ona się kleiła , i o powiązanie faktów , myśle że filmowcy nie mogli sobie pozwolić na to , że coś używano w jednym miejscu dla ciekawostki filmowej , a w drugim z konieczności (mówie tu o skrzyni w domu i na placu Bliź ....) , nie myśląc o tym że ów skrzynia , nie mogła być jakoś raz tu a raz gdzie indziej i powodować niejasności w fabyle filmu ...
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Adx 


Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2005
Posty: 812
Skąd: Z Nienacka
Wysłany: 2005-10-24, 19:14   

a może po prostu były dwie skrzynki obie pełne dok zabrał tylko jedną bo po co mu tyle plutonu miał wystarczająca ilość żeby zaprezentować działanie Martyemu i samemu przenieść sie w czasie
_________________
...Odkąd ciebie brak na nierdzewną stal spada gorzka łza....
 
 
inosak 
Administrator



Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 497
Skąd: Opole
Wysłany: 2005-10-24, 19:17   

jak już pisałem:

Cytat:
Zwróć uwagę na:
Kod:
{2875}{2924}...skradziono z ich magazynu skrzynkę plutonu. 

Jedną!
_________________
Pozdrawiam, inosak
 
 
 
Adx 


Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2005
Posty: 812
Skąd: Z Nienacka
Wysłany: 2005-10-24, 19:22   

błąd w tłumaczeniu nie jest wykluczony możliwe że to jest właśnie błąd powiedzieli o jednej a miały być dwie
_________________
...Odkąd ciebie brak na nierdzewną stal spada gorzka łza....
 
 
bttf.pl 
Administrator



Dołączył: 02 Lut 2004
Posty: 957
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2005-10-24, 19:38   

uwazam, ze byla tak na prawde jedna skrzynia z plutonem. dlatego tak sadze:
super_kukulek napisał/a:
chodzi o całą fabułe , żeby ona się kleiła , i o powiązanie faktów , myśle że filmowcy nie mogli sobie pozwolić na to , że coś używano w jednym miejscu dla ciekawostki filmowej , a w drugim z konieczności (mówie tu o skrzyni w domu i na placu Bliź ....) , nie myśląc o tym że ów skrzynia , nie mogła być jakoś raz tu a raz gdzie indziej i powodować niejasności w fabyle filmu ...

a obie skrzynie wygladaja troche inaczej, gdyz wystepuje dokladnie ten sam blad co z DeLoreanami tzn było ich pare na planie filmowym i troszeczke sie roznily.

jak niektorzy z was sa bardzo dociekliwi to przyjrzyjcie sie dokladnie np deskolotce. bylo ich wiele podczas krecenia filmu (np. z kolkami). potem sie okaze ze sie troszke roznia i wymyslicie ze byly np 3 deskolotki.

uwazam ze skrzynia byla jedna - nie jest to blad. dla mnie temat jest zamkniety, ale kazdy ma prawo uwazac inaczej.

mala rada: nie sugerujcie sie polskim tlumaczeniem - moze zawierac bledy, niescislosci. jedyny wiarygony i bezbledy jest skrypt po angielsku.
_________________
Ostatnio zmieniony przez bttf.pl 2005-10-24, 19:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2005-10-24, 21:26   

moje zdanie jest następujące:

- od strony technicznej: do kręcenia filmu użyto na pewno dwóch skrzynek bo obie są inne , różnią się tym co już pokazał dokładnie Inos i uwage moją zwróciło to że ta skrzynak z pod łużka jest poobijana

- co do fabuły , Doc dzwonił do Martyego żeby wziął kamerę , gyby miał zamiar wziąźć z domu skrzynkę zapewne wziął by i kamerę i nie zawracał by Martyemu głowy (jednak jest pewna jedna możliwość żę Doc zapomniał o tej skrzynce , i podskoczył po nią do domu po fakcie jak Marty zabrał kamerę , lecz myśl z pierwszego akapitu tę możliwość po wyklucza)

a co do tego żę babka w TV powiedziała że skradziono jedną skrzynkę to niewyklucza tego że Doc miał już jedną skrzynkę lub zrobił sobie drugą i towar został rozłożony na dwie skrzynki

i to co powiedziałem wcześniej że są pewne bujne możliwośći klejące całątę opowiastke o skrzynkach :

super_kukulek napisał/a:
Według mnie to nie jest błąd , wymyśliłem dwa możliwe przypadki którymi moge to udowodnić:

- Doc dodtał od Libijczyków skrzynke która była bardzo duża i masywna więc przerzucił pluton do innych skrzynek

- pierwsza skrzyka została uszkodzona i Doc postanowił (dla bezpieczeństwa) skombinować nową w której umieścił pluton i zabrał na miejsce pierwszej podruży , a drugą obstawił w domu


i ja jednak obstaje przy opcji że są dwie skrzynki , i że to wcale błąd nie jest



a co dotego :

Kicor napisał/a:
jak niektorzy z was sa bardzo dociekliwi to przyjrzyjcie sie dokladnie np deskolotce. bylo ich wiele podczas krecenia filmu (np. z kolkami). potem sie okaze ze sie troszke roznia i wymyslicie ze byly np 3 deskolotki.


tak na marginesie (...) deskoLOTKI to jeszcze nic , prawdziwa kiszka to deskoROLKI , a dokłaniej scena na Placu bliźniaczych sosen - kółkoa od deskorolek zmieniają nie dość że pozycje to i kolor...
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Jake 


Wiek: 31
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 146
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2005-11-30, 18:35   

bład w tłumaczeniu na pewno ona mówi coś w stylu "the missing plutonium" ale jestem u babci i nie moge zobczyc dokladnie. ja uważam ze to byly 2 rózne i tyle :] Kłócimy się jak posłowie w sejmie. :]
 
 
 
siasiad 

Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 1
Skąd: internet
Wysłany: 2005-12-18, 17:56   

Ten napis był z boku skrzynki a na parkingu nie widać boku
_________________
"To pan tu jest doktorem doktorze"

"Back to the future 1,2,3"
 
 
inosak 
Administrator



Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 497
Skąd: Opole
Wysłany: 2005-12-30, 18:16   

raczej wątpie... po prostu były dwie skrzynki i tyle
_________________
Pozdrawiam, inosak
 
 
 
Winhelp 


Wiek: 31
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 108
Skąd: wziąć na piwo?
Wysłany: 2007-08-23, 22:01   

Dosyć stare, ale wypowiem się :)
Czemu nikt nie zauważył, że Marty rozmawiał z doktorem przez telefon rano(koło ósmej), a cała akcja potem jest w nocy? Przez ten czas Doktor mógł sobie pojechać do domu i wziąć skrzynkę :)
 
     
Tonny_Kucus 


Wiek: 31
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 226
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-05-19, 17:04   

Zgadzam sie z Winhelpem mógł wrócic do chaty po Pluton
_________________
"Zachowali najlepszą podróż na koniec... Ale tym razem posunęli się za daleko"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group