Back To The Future Strona Główna Back To The Future


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
"Wehikuł Czasu"
Autor Wiadomość
Syriusz 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 25
Skąd: Grajewo
Wysłany: 2004-02-14, 20:37   "Wehikuł Czasu"

Oglądał ktoś z was ten film? ponoć na podstawie jakiejś książki?? wie ktoś coś o tym?

A film był ciekawy ale jakiś dziwny. Wg niego nie można było zmienić przyszłości, i po cofnięciu się w czasie zrozumiałem tyle że jednocześnie może być w tym samym czasie tylko jeden JA :) film jest pokręcony, całej końcówki to ja niezrozumiałem... moze ktoś mi potłumaczy? :D
_________________
Syriusz

"jesteśmy najbardziej pogiętym stadem na ziemi" - Sid
 
 
 
bttf.pl 
Administrator



Dołączył: 02 Lut 2004
Posty: 957
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2004-02-14, 20:39   

ale chodzi Ci o ten nowy film, czy o ten z lat 60 :?: :?: :?:
 
 
Syriusz 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 25
Skąd: Grajewo
Wysłany: 2004-02-14, 20:42   

ten nowy!! sprzed dwóch albo trzech lat.
_________________
Syriusz

"jesteśmy najbardziej pogiętym stadem na ziemi" - Sid
 
 
 
bttf.pl 
Administrator



Dołączył: 02 Lut 2004
Posty: 957
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2004-02-14, 20:44   

mi on sie podobał. dał mi troche do myslenia... jest bardzo podobny do tego filmu z lat 60, lecz nie słyszałem zeby był na podstawie ksiazki. ale takową bym chętnie przeczytał :)
 
 
Syriusz 


Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 25
Skąd: Grajewo
Wysłany: 2004-02-14, 20:47   

a o co chodziło w tej rozmowie tego Bialego z glownym bohaterem? i po co zniszczył wehikuł? dlaczego wehikuł tak eksplodował? dlaczego zabił wszystkich orków (czy co to jest ;) )
_________________
Syriusz

"jesteśmy najbardziej pogiętym stadem na ziemi" - Sid
 
 
 
Sowiasty (v2.0) 


Wiek: 34
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 420
Skąd: Koczała
Wysłany: 2004-02-15, 10:13   

A to nie jest przypadkiem film na podstawie książki Wellsa (XIX w.) "Time Machine" ??
_________________
See You in the Future.... or in the past.... // BACK TO THE FUTURE & SILENT HILL SERIES RULEZ...
 
 
 
mody 
Administrator



Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2004
Posty: 41
Wysłany: 2004-02-15, 12:12   

w tym filmie był przedstawiony klasyczny paradoks. Biały mu na końcu dopiero wytłumaczył, czemu jego próby uratowania swojej dziewczyny cały czas nie udawały się. A chodziło o to, że gościu nie mógł uratować swojej dziewczyny, bo tylko dzieki temu że ona zginęła pojął decyzje wynalezienie wehikułu, dlatego gdyby ja uratował, nie miał by potrzeby wymyślać wehikułu, dzieki czemu nie mógłby się cofnąć w czasie, a więc nie mógł by jej uratować. I jest paradoks. tylko ta cała teoria jest ogólnie bardzo naciagana, bo nie bierze pod uwage innych lini czasu w które przynajmniej ja wierze i dzięki któremu taki paradoks byłby niemożliwy.
Zachęcam wszystkich jednak do zobaczenie tego filmu, moim zdaniem jest zajebisty.
_________________
- I screw you guys, I'm going home...to watch a "Back to the future" -
 
 
bttf.pl 
Administrator



Dołączył: 02 Lut 2004
Posty: 957
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2004-02-15, 13:03   

moim zdaniem też był zajebisty, chociaż mi bardziej do gustu przypadła wersja z lat 60. w sumie nie wiem dlaczego; moze dlatego ze lubie stare filmy albo był lepiej zrobiony (stare ale jare :P ). oba "Wehikuły czasu" dawno oglądałem więc ciężko jest mi powiedziec ktory jest lepszy.
 
 
Sowiasty (v2.0) 


Wiek: 34
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 420
Skąd: Koczała
Wysłany: 2004-02-15, 15:50   

Czyli powiadacie, że opłaca się obejrzeć te filmy?? Hmm, w takim razie trzeba będzie się rozejrzeć za tym filmem.
_________________
See You in the Future.... or in the past.... // BACK TO THE FUTURE & SILENT HILL SERIES RULEZ...
 
 
 
bttf.pl 
Administrator



Dołączył: 02 Lut 2004
Posty: 957
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2004-02-15, 16:31   

chyba będziesz miał problemy z załatwieniem tej wersji z lat 60. w wypozyczalniach jej raczej nie bedzie, ale poszukaj na kazie. ja miałem kiedys okazję widzieć ją w TV na TVN
 
 
Sowiasty (v2.0) 


Wiek: 34
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 420
Skąd: Koczała
Wysłany: 2004-02-15, 21:01   

oki. poszukamy, zobaczymy :D
_________________
See You in the Future.... or in the past.... // BACK TO THE FUTURE & SILENT HILL SERIES RULEZ...
 
 
 
Maciek_K 


Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 109
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2004-02-16, 01:21   

Dokładnie, to jest film na podstawie książki i to nie byle jakiej, bo to była pierwsza książka traktująca o podróżach w czasie! Mody dobrze to wyjaśnił, jednak Książka (jak i filmy) opierają się na teorii A - "przeznaczenie" opisanej przezemnie w temacie: T E O R I A Więc nie jest naciągana, po prostu przyjmuje jedną z możliwych teorii za prawdziwą. Książkę gdzieś miałem w wersji elektronicznej, ale chyba tylko po angielsku.
Tak, znalazłem ją i jest po angielsku, dla zainteresowanych będzie ona TU dostępna przez jakiś czas.
_________________
Pozdrawiam
 
 
 
Sowiasty (v2.0) 


Wiek: 34
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 420
Skąd: Koczała
Wysłany: 2004-02-16, 11:06   

HA!!! Czyli jednak miałem rację. Gdzieś widziałem tytuł tej książki i chyba to było w serialu o "timetravelingu" "Misja w Czasie (Seven Days - dziwne tłumaczenie :( )". Gdzieś jeszcze czytałem, że Wellsa uznaje się na matkę science-fiction, a Verne`a za ojca tegoż właśnie gatunku. Tylko, że w tym filmie (i książke) gościu wędruje aż do 800 000 roku :!: :!: :shock: :shock:
_________________
See You in the Future.... or in the past.... // BACK TO THE FUTURE & SILENT HILL SERIES RULEZ...
 
 
 
mody 
Administrator



Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2004
Posty: 41
Wysłany: 2004-02-16, 22:12   

poprzez "naciągana" chodziło mi tylko o to , że nie zgadza się z moja teorią rozumienia czasu, czyli z teorią B, w którą ty także jak sam mówiłeś wierzysz najbardziej :lol:
_________________
- I screw you guys, I'm going home...to watch a "Back to the future" -
 
 
Maciek_K 


Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 109
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2004-02-17, 04:17   

Film "The Time Machine" (jak i oczywiście książka) opierają się na teorii A "przeznaczenie"
_________________
Pozdrawiam
 
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2004-11-14, 12:37   

Ten Wehikuł Czasu z lat 60` był wczoraj tj. sobota w Tv . a dokładnie na TVN siedem o godz 16.55 . Dopierro dzisiaj w gazecie zobaczyłem.
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
inosak 
Administrator



Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 497
Skąd: Opole
Wysłany: 2005-01-04, 23:17   

wy szukaliście tej wersji z lat 60 ??
mój kolega pamiętam, że miał i mi ostatnio pokazywał (kasetę nie film) ale jak go spytałem to mi odpisał, żę (ALE PECH!!!) nagrał na nią jakiś serial... kur*a z tydzień temu!
a miałem taką nadzieją, że zobaczę... eee...
_________________
Pozdrawiam, inosak
 
 
 
stantler 


Wiek: 34
Dołączył: 10 Lut 2004
Posty: 113
Skąd: Wilkołaz City :D
Wysłany: 2005-02-13, 20:02   

Mam go na kasecie, nagrałem z TVN jak kiedyś leciało. Film wporzo, ale 1 połowa, bo potem jak mu zawalili wehikuł to już nie takie ciekawe, jego podróż mi się podobała. Mówię o wersji starszej.
_________________
BTTF in my heart
 
 
 
scania-tuning 


Wiek: 36
Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 16
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-05-01, 21:24   

A zastanawialiście się nad kwestią, jak był on postrzegany w momencie samej podróży, przez obserwawtorów z zewnątrz? Gdy jechał w przyszłość, a maszyna stałą w jego pracowni, widać było gosposię która się krzątała po pracowni, gdy w przyszłości stał na ulicy i obserwował rozpadający się księżyc, ludzie krzątający się wokół niego musieli go jakoś widzieć, ciekawe jak to musiało wyglądać z ich perspektywy:)
 
 
 
Elly Woods 


Wiek: 34
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 319
Skąd: Hill Valley
Wysłany: 2007-05-02, 10:46   

raczej go nie widzieli stosował on jakąs wielka szybkośc do podróży w czasie był tylko widoczny jak wyszedł z wehikuł.
_________________
 
 
 
Czarny 
Moderator



Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 840
Skąd: wiesz że to nie ja?
Wysłany: 2007-05-02, 10:54   

no tak troche smiesznie by było jakby sobie siedział w wehikule przez kilka tysięcy lat a ludzie sobie go mijali i nie zwracali uwagi :D
_________________
wąż i kura dwa bratanki, wąż pożyczył kurze szklanki
 
 
 
scania-tuning 


Wiek: 36
Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 16
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-05-02, 12:32   

Elly Woods napisał/a:
raczej go nie widzieli stosował on jakąs wielka szybkośc do podróży w czasie był tylko widoczny jak wyszedł z wehikuł.

On nie stosował żadnej prędkości do podróży w czasie. On stał w miejscu. Jego maszyna po prostu przyspieszała bieg czasu na zewnątrz (albo spowalniała wewnątrz) niej. To akurat jest szczególik, ale mnie zaintrygował:) Porównując metody podróży BttF do "Wehikułu" to jednak BttF jest bardziej przemyślana i widowiskowa co robi wrażenie na widzu, jednak ta druga, bardziej prawdopodobna: mniej więcej coś takiego dopuszcza teoria względności (w filmie pominięto tylko prędkość), tyle że nie możnabny obserwować świata "przewijanego na podglądzie" bo cała podróż musiałaby się odbywać w kosmosie.
 
 
 
Elly Woods 


Wiek: 34
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 319
Skąd: Hill Valley
Wysłany: 2007-05-02, 12:57   

No wiem o co ci chodzi ale jak pamietam ten wehikuł osiagał predkosc w miejscu tzn obracał sie jakis tam wirnik itp itd a pozatym ten wehikuł był troche dziwny wyglądał jak stary zegar heh
_________________
 
 
 
Donatello 


Wiek: 54
Dołączył: 06 Paź 2016
Posty: 7
Skąd: Spring Valley
Wysłany: 2016-10-06, 18:06   

Ja mam ten film w domu. Jeśli jest ktoś fanem BTTF to ten film jest inny zupełnie. Zakładamy że we filmie nie wszystko musi być logiczne. Ktoś miał pomysł dobry ale chyba nie do końca wyszło. Dla widza dużą niespodzianką jest przeskok czasu o tysiące lat do przodu. Ja oglądając film się nie spodziewałem takiego obrotu sprawy(obrotu wehikułu) Ale trzeba przyznać że kręcenie się wehikułu w tym szybkim czasie i przeskakiwanie tylu wieków w kilka sekund robi wrażenie.
_________________
Czasolatacz, Przewidywacz, Myśliciel, Czasołamacz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group