Back To The Future Strona Główna Back To The Future


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co myślicie o tych tuningach?
Autor Wiadomość
James 
Właściciel DMC-12



Wiek: 48
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 371
Skąd: Nieporęt
Wysłany: 2007-09-25, 11:31   

Sprawdź jeszcze raz dokładnie!
Na światłach mijania świeci się włókno do świateł mijania (takie osłonięte blaszką). Przy przełączeniu na drogowe zapala się drugie włókno w żarówce H4 (to nie osłonięte), a to pierwsze gaśnie. Dodatkowo zapalają się lampy dalekosiężne - H1
Nie ma samochodu na naszych drogach w którym na długich świecą się oba włókna żarówki H4. Wyjątkiem są tylko samochody z xenonem.
Oczywiście istnieje możliwość, że masz uszkodzony przełącznik świateł. Jeżeli natomiast jest sprawny mogę się założyć o co chcesz, że nie masz racji.
Jeżeli świeciły by się oba włókna instalacja elektryczna byłaby przeciążona, reflektor przegrzany i byłoby to po prostu niepotrzebne.
SPRAWDŹ DOKŁADNIE JESZCZE RAZ
Najlepiej wyciągnij żarówkę H4 z klosza, podłącz do prądu i zapal światła. Następnie zmień krótkie-długie, a się przekonasz. Proponuję patrzeć na żarówkę przez maskę do spawania - można zniszczyć sobie wzrok.
_________________
James
DeLorean VIN 6149, 2418, 3633, 5030, 17086
WL 33188
 
     
lukas90 


Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 224
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2007-09-25, 16:27   

Wazzabii napisał/a:
poniewaz u mnie mozna wlaczyc dlugie jak i halogeny juz przy swiatlach pozycyjnych, bez wlaczania swiatel krotkich

To jest oczywiste zapalasz pokrętłem pozycyjne i możesz np migać długimi przy kierownicy

Wazzabii napisał/a:
faktem jest to ze krotkie/mijania nie gasna jak wlaczasz swiatla dlugie/drogowe musisz to zrobic samemu

I właśnie o to mi chodziło. Jak mijasz się z autem na drodze w nocy to oczywiście światła mijania. Później gdy zapalasz długie to przy kierownicy masz włącznik (nie zmieniacz krótkich na długie) i wcale nie gasisz krótkich pokrętłem, a i tak dobrze widzisz w oddali drogę.
Oczywiście można ale kto przekręca pokrętło na pozycyjne gdy zapali długie :roll:
_________________
Pamiętaj! Zawsze myśl czterowymiarowo.
 
     
Wazzabii 


Wiek: 36
Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 85
Skąd: Milton Keynes, UK
Wysłany: 2007-09-26, 23:21   

wiec na poczatek musze sie przyznac ze h7 pomylila mi sie z h4...








h7 - 1 wlokno












h4 - 2 włókna









h3











h1


















wiec jesli Ci James chodzi o lampy z zarowka H4 to jest tak jak mowisz (sorry za buzliwa debate ale h7 pomylila mi sie z h4),
krotkie gasna jak wlaczasz dlugie, chyba ze przytrzymasz wajche (mrugniesz) to oba wlokna swieca na raz


a jesli masz reflektor z 2 kloszami i podzialem na krotkie (h7) i dlugie (h1) to nic nie gasnie





wiec dochodzac do konkluzji:



jedne gasna drugie nie gasna :doc2:







.
_________________
Trust me, I'm engineer
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group