Back To The Future Strona Główna Back To The Future


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Edi Van Halen
Autor Wiadomość
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2005-02-04, 17:38   Edi Van Halen

Miałem o tym napisać juz wczesniej ale dopiero dzisiaj mi sie przypomniało. A mianowicie czy wiecie że nie tylko w pierwszej części mozna było słyszeć głos gitarki Ediego Van Halena ale tez w drugiej części przez krótki raczej moment mozna było słyszeć jej dzwięk a zgadnijcie gdzie!? Na pewno nie wpadniecie na to...
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Adx 


Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2005
Posty: 812
Skąd: Z Nienacka
Wysłany: 2005-02-04, 19:00   

Czasem nie wtedy gdy Martyego seniora wywalili z pracy wzioł gitarę i grał czy oto ci chodzi :?:
_________________
...Odkąd ciebie brak na nierdzewną stal spada gorzka łza....
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2005-02-05, 22:54   

Chodzi o piosenkę "Beat it" Michaela Jacksona lecącą w kawiarni Lata 80`. Edi Van Halen grał w tej piosence na gitarze.Wtedy gdy Marty wchodzi do kawiarni jest akurat refren tej piosenki (jeśli można to tak nazwać) i gitare słychać słabo lecz pod koniec piosenki (nie ma już tego w filmie) jest taka fajna charakterystyczna jak dla Van Halena przygrywka na gitarze. Jak dobrze gdzieś czytałem to jest chyba nie jedyna piosenka Jacksona w której na gitarze gra Van Halen.
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2005-07-14, 13:46   

jest jeszcze jedna rzecz , tylko tego nie moge dokładnie sprawdzić , Van Halen nagrał kilka płyt z Sammym Hagarem (tym od I can`t drive 55 z drugiej części bttf) , i jest pewne prawdopopdobieństwo , iż tę piosenkę użytą w filmie też nagrali razem
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Del 
Moderator


Wiek: 35
Dołączył: 11 Lip 2004
Posty: 857
Skąd: Krk
Wysłany: 2005-11-04, 22:00   

A wie ktoś jaki jest tytuł piosenki Van Halena, którą Marty puszcza w I części George' owi?
(wiecie, scena z Darthem Vaderem :wink: )
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2005-11-13, 18:58   

to jest fragment solówki gitarowej Ediego i nazywa się "Eruption"

posiadam ją w wersji live zgraną dyktafonem na jakimś koncercie Van Hallena ma 2 min 51 s.
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
thebestman 

Wiek: 34
Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 1
Skąd: Lubniewice
Wysłany: 2005-12-12, 20:47   

mam składankę "100 guitar solos" i Eruption jest na drugim miejscu! fajny utworek.
 
 
 
Ernie 


Wiek: 40
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 40
Skąd: Wadowice
Wysłany: 2007-06-22, 20:08   

Tak sobie przeglądam to forum i muszę to sprostować.

Utwór który Marty puszcza w scenie z Vaderem, to nie jest "Eruption".
Słucham Van Halen od podstawówki, i znam dobrze "Eruption", jest podobne do tego ale to nie to. Nie wiem co to ale napewno nie Eruption...

Adx napisał/a:
Czasem nie wtedy gdy Martyego seniora wywalili z pracy wzioł gitarę i grał czy oto ci chodzi :?:


To można łatwo poznać jeżeli się przysłucha.
To co Senior gra w 2015 to lekko sfałszowane "Power Of Love" Huey Lewisa ;)
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2007-12-17, 22:03   

tez obsłuchałem Van Halena niemało i z tego co można usłyszeć to ze jest to Eruption, tak tez podają niektóre źródła, możliwe że ten kawałek pochodził z jakiegos bootlega i taka wersja nico sie różni od ogolnie znanych oryginałów

jakby się szczegółowo czepiać i doszukiwać to jes jeszcze taka opcja że tą piosenką jest "Donut City" - o tej też dyskutowali fani na forum amerykańskim bttf

:marty: :doc2:
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
     
Ernie 


Wiek: 40
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 40
Skąd: Wadowice
Wysłany: 2007-12-18, 19:20   

Kemini napisał/a:
możliwe że ten kawałek pochodził z jakiegos bootlega i taka wersja nico sie różni od ogolnie znanych oryginałów


No raczej jakość tego co słyszywy z Aiwy wskazuje na to, że napewno nie jest to bootleg.

A "Donut City" raczej wątpliwe... chyba że do filmu wyciszyli sekcje i przyspieszyli solo ;)

"Donut City" - Youtube

Kemini napisał/a:
i jest pewne prawdopopdobieństwo , iż tę piosenkę użytą w filmie też nagrali razem


Tu też rozwieje wątpliwości. "I Can't Drive 55" pochodzi z solowego albumu VOA Sammy'ego Hagara na którym nie grał Eddie Van Halen:)
_________________
 
     
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2007-12-18, 21:08   

Cytat:
No raczej jakość tego co słyszywy z Aiwy wskazuje na to, że napewno nie jest to bootleg.


przesłucujac dokładnie można sie doszukać cech dźwięku "drugiej jakośći", wiec nie był bym taki pewnien

Cytat:

A "Donut City" raczej wątpliwe... chyba że do filmu wyciszyli sekcje i przyspieszyli solo ;)


o tej piosence, jak zaznaczyłem dyskutowali fani na forum bttf.com, i nie jest to takie dziwne, bo rifami pasuje do tego co slyszymy w bttf.

Cytat:
Tu też rozwieje wątpliwości. "I Can't Drive 55" pochodzi z solowego albumu VOA Sammy'ego Hagara na którym nie grał Eddie Van Halen:)


gdzieś czytałem, że po niecałym roku właśnie dzięki tej piosence Van Halen i Sammy Hagar zaczęli grać razem i grali także razem swoje własne utwory
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
     
Ernie 


Wiek: 40
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 40
Skąd: Wadowice
Wysłany: 2007-12-19, 15:35   

Kemini napisał/a:
gdzieś czytałem, że po niecałym roku właśnie dzięki tej piosence Van Halen i Sammy Hagar zaczęli grać razem i grali także razem swoje własne utwory


Grali razem jako Van Halen po 1986 roku :) Eddie Van Halen grał na solowej płycie Sammy'ego Hagara tylko raz w 1987 i to jeszcze na basie ;)

A po głębszym wsłuchaniu się "Donut City" i tego z Aiwy jestem wręcz pewien że to nie "Donut City"... może poprostu EVH nagrał tylko to 'coś' specjalnie dla filmu... sam już nie wiem ;)

Pozdr.
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group