Back To The Future Strona Główna Back To The Future


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pseudo-Deloreany
Autor Wiadomość
Del 
Moderator


Wiek: 35
Dołączył: 11 Lip 2004
Posty: 857
Skąd: Krk
Wysłany: 2007-07-27, 18:13   

Zajrzyjcie tu - czy czegoś to wam nie przypomina? :lol:

FOTO
 
 
tomaandt 

Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 4
Skąd: trojmiasto
Wysłany: 2007-08-24, 11:17   

jak już ktoś zauważył, VW Scirocco jest podobny do Deloreana; ze względu na osobę pana Giuggaro, który to projektował oba auta w tym samym okresie czasu. Poza tym w Delo zastosowano ten sam układ wtryskowy K-Jetronic Bosch`a jak w Scirocco. Poza tym poszukajcie modelu z czterema kwadratowymi lampami z przodu, bo te z prostokątnymi to zdecydowanie mniej przypominają Delo... na przykład coś takiego:
http://video.google.com/v...207461467100899
Sam jeżdżę Scirocco i jeśli ktoś jest zainteresowany tym samochodem, to chętnie go pochwalę...oczywiście Delorean jest następny na liście moich motoryzacyjnych zakupów, ale to za jakiś czas...a Sciro to chyba sobie zostawię...
 
     
DMC 12 


Wiek: 35
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 228
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2007-08-24, 12:44   

Kwadratowe światła obowiązkowo w scirocco ale wygląda jeszcze lepiej bez tych plastikowych nakładek na błotniki i progi w kolorze nadwozia.Te starsze dwójki właśnie były pozbawione tego ospojlerowania i wtedy moim zdaniem wyglądało te auto najkorzystniej.Ja sam planuję wozić się czymś takim ale to jeszcze kwestia wielu lat myślę.Puki co starcza mi BMW 316 rodziców :twisted:
_________________
weight really don't make you better puncher
 
 
     
inosak 
Administrator



Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 497
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-09-15, 16:04   

Po pierwsze to ślepy jestem, bo nie zauważyłem, że...

Od kilku miesięcy na parkingu niedaleko mnie stoi... Chevrolet Camaro, taki jak Kicor i Dru kiedyś złapali (a właśnie, zdjęcia Dru nie działają).







Światła przednie i tylne takie jak w DMC ;-)
Światła przednie i tylne podobne. :???: Z właścicielem pogadam jutro lub pojutrze, bo wtedy ma się pojawić (wg. parkingowego).

Edit: Tak, James, masz rację, nie zwróciłem uwagi, wzorowałem się na poście Kicora.
_________________
Pozdrawiam, inosak
Ostatnio zmieniony przez inosak 2007-09-15, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-09-15, 17:14   

Ogólnie mówiąc to Chevrolet Camaro podoba mi się do tego stopnia, że gdy zastanawiałem się nad kupnem auta, brałem ten samochód pod uwagę, ale gdy dowiedziałem się ile pali od razu ten pomysł wywaliłem z mojej głowy :P Pali ok. 19L / 100km

Co do zdjęć to rzeczywiście usunęli mi je ze starego serwera, a niestety sam w posiadaniu ich już nie jestem :(
 
 
     
dmc_212 


Wiek: 33
Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 117
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-09-15, 19:45   

:shock: 19 l no nie pali mało. Jakie extra naklejki :razz: . W mieście gdzie mieszkam jeździ taki jeden niebieski ale stan oceniłbym na dostateczny z plusem. Cóż samochód nie jest taki zły ale jego spalanie... za V8 się płaci :lol:
 
     
James 
Właściciel DMC-12



Wiek: 48
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 371
Skąd: Nieporęt
Wysłany: 2007-09-15, 21:53   

Ech ludzie, ludziska... jeszcze się nie przekonaliście, że w plotki nie warto wierzyć?
Camaro może i spali 19l, ale jak jest z nim coś nie tak, albo jak jeździ się cały czas na maxa. Biorąc pod uwagę brak porządnych dróg w PL jest to jednak mało prawdopodobne.
Było kilka wersji silnikowych tego samochodu (nigdy ich nie lubiłem, więc nie wiele wiem, ale zawsze coś z pierwszej ręki, a nie plotki). W wersji małej miał 2.8 V6 i palił zupełnie przyzwoicie. Około 9-10 automat. Większa wersja miała silnik 5.0 V8 i palił oczywiście trochę więcej, ale nadal daleko mu do podanego 19l. Największy miał silnik 5.7 V8 i ten mógł nawet wciągnąć 15-16l/100km. Przy moooocnym ciskaniu na pewno będzie sporo więcej, ale nie sądzę aby ktoś ściągnął do PL największą wersję (z powodu cen paliwa i ceny samochodu), a nawet gdyby, to nie da rady użyć tego silnika. Jeżdżąc normalnie zużycie paliwa nie jest takie straszne. Te dane dotyczą oczywiście tej najgorszej wersji Camaro z lat 80 którą widać na zdjęciu.
O DeLoreanie też czytałem na którymś forum jak to on strasznie dużo pali... jakieś ponad 20 ktoś napisał.... ech.
InOsAK - Przednie światła do D podobne są tylko o tyle, że są prostokątne. Wymiary są inne.
Tylne światła są zupełnie inne, a podobieństwo to tylko ta kratka, ale trochę samochodów w tamtych latach miało taki styl. Tutaj nawet kolejność kolorów nie jest taka jak w D.
Patrząc od brzegu DeLorean ma - migacz, stop, pozycyjne, stop, cofania.
Patrząc od brzegu Camaro ma - puste, pozycyjne/stop, migacz, cofania.
BTW - TYLNE!!! InOs, pisze i mówi się TYLNE. W tym słowie nie ma litery "I"

A w ogóle to przestańcie porównywać DeLoreana do tak paskudnych samochodów jak to Camaro bo obrażacie mój samochód!! :mrgreen:
_________________
James
DeLorean VIN 6149, 2418, 3633, 5030, 17086
WL 33188
 
     
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-09-15, 22:15   

To nie była raczej plotka jeśli pytałem o spalanie właściciela Camaro, który chciał go sprzedać ;)

Ogólnie Camaro trzeciej generacji są tanie kosztują w przedziałach 6.000 – 14.000 zł.

Więc jeśli ktoś chce kupić to auto tutaj podaje adres do aukcji, gdzie Camaro jest sprzedawane już z zamontowanym gazem :P

Jak dla mnie Camaro to dość ciekawe i ładne auto, gdy nie uzbieram na DeLoreana to możliwe, że kupię sobie takiego potworka :twisted:

Tymczasem zostanę przy mojej rajdowej Megancie , która mi wystarcza narazie :)
 
 
     
James 
Właściciel DMC-12



Wiek: 48
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 371
Skąd: Nieporęt
Wysłany: 2007-09-15, 23:31   

Heh, no to teraz już wiesz, że dobrze zrobiłeś nie kupując tego samochodu. Musiał mieć coś nieżle skopane. Może rozlegulowane gaźniki (bo nie sądze żeby to był wtrysk). Ewentualnie lambda... dużo może być powodów, ale nie było to normalne spalanie.
_________________
James
DeLorean VIN 6149, 2418, 3633, 5030, 17086
WL 33188
 
     
NML 

Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-25, 14:37   

Ktoś wcześniej gdzieś wspomniał o tym, że wszystkie auta porównujemy do DMC 12 i że był to jakiś trend projektowania samochodów i takie porównania są głupie czy coś. Wystarczy zacytować hasło miesięcznika Machina:"Jesteśmy subiektywni".
 
     
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-10-13, 05:17   

Taka mała ciekawostka co do Camaro:



Prawie jak DeLorean :P
 
 
     
shaGGy 


Wiek: 37
Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 35
Skąd: nie tak daleko
Wysłany: 2007-10-28, 04:52   

coś mi to znajomo wygląda... :cool:








Alfa Alfetta GTV6
_________________
 
     
sylwan 

Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 2
Skąd: opole l.
Wysłany: 2008-01-04, 12:35   

Adx napisał/a:
Ja ostatnio widziałem jakąś lanczie ale niepamientam jaka niechciało mi się iść do kompa i napisac ale była bardzo podobna


witam wszystkich:)
podejrzewam ze mogla to być Monte Carlo, moim zdaniem widać pewna podobiznę, kiedyś nawet chciałem ja kupić, znalazłem ja dosyć tanio ale coś było kombinowane z dowodem wiec dałem sobie spokój..

A to tak dla porównania:






i co Wy na to??
 
     
Adx 


Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2005
Posty: 812
Skąd: Z Nienacka
Wysłany: 2008-05-03, 13:57   

http://autokult.pl/2008/0...rocco-delorean/ Co wy na to ?
_________________
...Odkąd ciebie brak na nierdzewną stal spada gorzka łza....
 
     
KriS 


Wiek: 36
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 12
Skąd: mazury
Wysłany: 2008-05-03, 16:30   

Eeeeee... tam... Nic nie zastąpi Delorean'a :wink:
A ta przeróbka moim zdaniem jest nie za bardzo udana...
 
 
     
Del 
Moderator


Wiek: 35
Dołączył: 11 Lip 2004
Posty: 857
Skąd: Krk
Wysłany: 2008-05-03, 17:41   

To ja już wole zwykłe Scirocco... Zresztą mam go w planie w najbliższej przyszłości :wink:
 
     
Adx 


Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2005
Posty: 812
Skąd: Z Nienacka
Wysłany: 2008-05-03, 18:25   

Tez mysle ze to porazka. Ja szukam innego pseudo Deloreana ale z tego samego koncernu. Ostatnio widziałem nawet fajne Audi B2 Coupe a gdy jechałem go dokładnie zobaczyc juz go nie było :evil:
_________________
...Odkąd ciebie brak na nierdzewną stal spada gorzka łza....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group