Back To The Future Strona Główna Back To The Future


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Brak benzyny w BTTF3
Autor Wiadomość
Siwy 


Wiek: 42
Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 52
Skąd: Piekary
Wysłany: 2007-07-28, 16:18   Brak benzyny w BTTF3

Wczoraj oglądałem bttf3 i pomyślałem sobie, że jeżeli paliwo wyciekło z D to mogliby wypompować to, które było w Delo, którym przybył Doc na Dziki Zachód.
Trochę pogmatwane, ale przecież mogli tak zrobić, bo Marty z Dokiem w 1955 i tak nalali świeżej benzyny no nie? :roll:
_________________
Może kiedyś własny De Lorean
 
 
Elly Woods 


Wiek: 34
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 319
Skąd: Hill Valley
Wysłany: 2007-07-28, 16:43   

to akurat mnóstwo razy było poruszane poprostu taka jest fabuła tego filmu i bez tych wszystkich zagmatwań ten film nie byłby tym filmem jakim jest poprostu i dzięki Bogu że tak się stało bo to mi się bardzo podoba -poprostu magia hollywood i wspaniały kunszt reżyserski Roberta Zemeckisa :lol:
_________________
 
 
 
James 
Właściciel DMC-12



Wiek: 48
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 371
Skąd: Nieporęt
Wysłany: 2007-07-28, 18:42   

Nie koniecznie Elly...
W momencie kiedy Marty rozwalił przewód paliwowy, drugi D którym Doc przyleciał był już wstawiony do kopalni. Żaden rozsądny człowiek nie zostawił by samochodu na 70 lat z benzyną w baku. Można więc zakładać, że Doc przed odstawieniem go opróżnił dokładnie bak paliwa. Co się z nim potem stało... to już tylko gdybanie.
Tak więc nie jest takie bez sensu.
_________________
James
DeLorean VIN 6149, 2418, 3633, 5030, 17086
WL 33188
 
 
Elly Woods 


Wiek: 34
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 319
Skąd: Hill Valley
Wysłany: 2007-07-28, 19:24   

tak naprawde na moje można róznie gdybać
_________________
 
 
 
Adx 


Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2005
Posty: 812
Skąd: Z Nienacka
Wysłany: 2007-07-28, 20:40   

James a jaki bak jest w Delo ? Metalowy czy plastikowy ?
_________________
...Odkąd ciebie brak na nierdzewną stal spada gorzka łza....
 
 
James 
Właściciel DMC-12



Wiek: 48
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 371
Skąd: Nieporęt
Wysłany: 2007-07-28, 20:58   

Bak jest plastikowy. Benzyna jednak ma dość krótki termin przydatności do spożycia, więc stawiając samochód na dłużej trzeba bak opróżnić.
Przy okazji taka ciekawostka - benzyna sprzedawana na rynku USA ma termin przydatności 3 miesiące. Po 6 miesiącach nie powinna być stosowana w silniku. Po 12 miesiącach nie wolno jej stosować... inna rzecz, że po takim czasie po prostu się nie da, bo rozpada się na poszczególne frakcje - od smoły na dnie, po alkohole wonne na górze. Masakra!
_________________
James
DeLorean VIN 6149, 2418, 3633, 5030, 17086
WL 33188
 
 
Adx 


Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2005
Posty: 812
Skąd: Z Nienacka
Wysłany: 2007-07-28, 21:06   

Uuuu niezła ciekawostka a wiesz jak to jest z nasza benzyna ? Z tego co pamietam benzyna w USA ma mniejszsa liczbe oktanowa niz w europie ma to cos wspolnego ?

P.s Ja tam lubie zapach benzyny ale ze sporzywaniem to juz raczej ciezko :wink:
_________________
...Odkąd ciebie brak na nierdzewną stal spada gorzka łza....
 
 
Jake 


Wiek: 31
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 146
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2007-07-28, 21:18   

Heh, sądze że delorean był dokładnie opróżnoniony z benzyny w baku pytanie co z pompą paliwa, filtrem i układem wtryskowym, wiem ze jesli skonczy sie benzyna podczas jazdy i pompa zassie powietrze i brudy z dna zbiornika to pomijajac zapowietrzenie calego ukladu mozna niezle zasyfić cąły silnik (moja sasiadka to przecwiczyla piłowała zaplonem po tym jak zgasl z braku benzyny notabene stał w seriwsie ponad półtora tygodnia, wyjmowali caly blok silnika) W silnikach z gaźnikiem wystarczy zalać gaźnik benzyną i go przepalić (jesli tylko zapowietrzymy układ) ale z wtryskiem elektronicznym (delo ma jednopunktowy?) Doc w 1955 miałby troche roboty żeby go przywrocic do stanu uzywalnosci. Mam racje czy snuje jakies bzdety? ;d
 
 
 
James 
Właściciel DMC-12



Wiek: 48
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 371
Skąd: Nieporęt
Wysłany: 2007-07-28, 21:33   

Sorry Jake, ale jak sam napisałeś snujesz totalne bzdety.
Brak paliwa nie powoduje zassania syfu jak napisałeś, dlatego że paliwo zawsze jest brane z najniższego punktu i wszelki syf jest wyciągany w pierwszej kolejności. Po to właśnie jest filtr paliwa.
Brak paliwa powoduje potrzebę pchania samochodu do stacji. Potem może potrzebować chwili pracy pompy, aby paliwo doszło do silnika ~10 sekund. Twoja sąsiadka miała inną awarię, gdyż nawet taki efekt o jakim piszesz nie wymagałby wyjmowania silnika.
Gaźnika nie zalewa się benzyną... włącza się pompę i czeka. Zazwyczaj pompa pracuje kiedy silnik pracuje. Czasem (w ukł. wtryskowych) pompa pracuje parę sekund po włączeniu stacyjki.
Nie ma problemu z zapowietrzeniem układu paliwowego. Nie istnieje po prostu taki problem.
DeLorean nie ma elektronicznego wtrysku. Ma wielopunktowy wtrysk mechaniczny....
Radzę poczytać trochę o mechanice samochodowej ;)
_________________
James
DeLorean VIN 6149, 2418, 3633, 5030, 17086
WL 33188
 
 
Tonny_Kucus 


Wiek: 31
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 226
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-02, 18:36   

Może poprostu jak piorun uderzył to cos sie uszkodziło i bendzyna wyciekła. Może dlatego Doc i Marty w 1955 w 3 czesci wyciągali za pomoca dzwigu deloriana. ciekawostka w Gta Vice City stories przewozisz... Whisky z olejem napędowym! Ale by był odlot....
_________________
"Zachowali najlepszą podróż na koniec... Ale tym razem posunęli się za daleko"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group