Back To The Future Strona Główna Back To The Future


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Śmierć Clary w 1885
Autor Wiadomość
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2007-03-21, 18:22   Śmierć Clary w 1885

znalazłem ostatnio w polskiej wikipedi pewien ciekway problem na temat fabuły czasowej bttf

'Nazwa kanionu w części III. W czasach, kiedy bohaterowie odwiedzają dziki zachód, ma on indiańską nazwę. Prawdziwą nazwę kanionu znają oni z przyszłości, a więc czasów kiedy odkryli nagrobek doktora. Wąwóz nazywa się Clayton od nazwiska nauczycielki, która do niego wpadła i zginęła. Tej samej nauczycielki, która wystawiła nagrobek doktorowi. Jeśli zaś ufundowała pomnik panu Brownowi, jak mogła zginąć wcześniej w kanionie?'

ciekawa sprawa: na to wychodzi, że w lini czasowej 1885 roku po przybyciu Doktora, a jeszcze przed pojawieniem się Martyego, Clara wcale nie musiałą zginąć tak jak myślano - wpadając do wąwozu wracając ze stacji, a dopiero po śmierci Doca (np. przypadkowo wpadła tam bo wychyliła się z pociągu lub nie potrafiła pogodzić się ze stratą ukochanego i rzuciała się do wąwozu)
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Czarny 
Moderator



Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 840
Skąd: wiesz że to nie ja?
Wysłany: 2007-03-21, 19:53   

hehe no rzeczywiście , skoro nazywał znali go jako claton a to nie był claton juz wtedy :D , więc dwie opcje jedna taka właśnie że spadła później , albo jeszcze nie zmieniło się to bo nie było pewne lub nie zdąrzyło sie zmienić bo jak widzimy tutaj zmiana czasu trwa chwile :P

ogólnie podróże w przyszłość są pomieszane przykładowo w wypadku odcieło mi nogę wiec zbudowałem wehikuł żeby temu zapobiec cofnąłem się w czasie i zapobiegłem wypadkowi , ale skoro zapobiegłem to znie zbudowałem wehikułu ponieważ nie miałem powodu z nogą :D a skoro nie zbudowałem wehikułu nie zapobiegłem wypadkowi i tak w kółko :P
dlatego lepiej w przyszłość podrózować :D
_________________
wąż i kura dwa bratanki, wąż pożyczył kurze szklanki
 
 
 
Del 
Moderator


Wiek: 35
Dołączył: 11 Lip 2004
Posty: 857
Skąd: Krk
Wysłany: 2007-03-21, 21:32   

No to jest tzw. paradoks czasowy, o którym tyle mówił dr Brown. Takie właśnie przypadki niestety wykluczają możliwość podróży w czasie.
 
 
Adx 


Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2005
Posty: 812
Skąd: Z Nienacka
Wysłany: 2007-03-21, 22:05   

Tak tylko ze Marty nazwe pamietał z 1985 a w 1955 nikt mu nie powiedział ze nazwa jest inna mojim zdaniem nie ma błedu.
_________________
...Odkąd ciebie brak na nierdzewną stal spada gorzka łza....
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2007-03-21, 22:18   

błędu nie ma na pewno, gdyż analizując (nawet od końca) całą sytuację, mimowolnie wszystko kleji się w logiczna całość

chodzi o to że, jest to dość dziwne zjawisko w filmie, gdyż w tym wypadku występuje (zgodnie z TEORIAMI http://forum.bttf.int.pl/viewtopic.php?t=15) teoria B z niewielkim elementem teorii A

o tyle jest to dziwne, że jest to jedyny taki moment w filmie (wszystkie inne konsekwencje pozostałych podrózy w czasie w bttf są oparte na podstawie przyczonowo-skutkowej czystej teori B)
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Czarny 
Moderator



Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 840
Skąd: wiesz że to nie ja?
Wysłany: 2007-03-21, 22:20   

Del napisał/a:
No to jest tzw. paradoks czasowy.

no wiem wiem i podoba mi się to :D
a to nie doc mówił? eaa właściwie to obydwoje są ze starego 85 wiec obydwoje mogą pamiętać wąwóz claton , mieszacie mi tu :P
_________________
wąż i kura dwa bratanki, wąż pożyczył kurze szklanki
 
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2007-03-21, 22:27   

niby ten paradoks powinien nastąpić ale:

jakby bliżej się przyjżeć paradoksom które miałby by wystąpić w całym kontinuum wszystkich podrózy w czasie występujących w fabule filmu to żadna by sie nie udała - wszystkie były by paradoksalne

sęk w tym, że w filmie nie występuje tzw. 'efekt motyla' i tylko paradkosy powodowane bezpośrednio powodowały by 'paradoks czasowy'

(bezpośrednie - czyli jak zabicie swojego dziadka... itd.)
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
scania-tuning 


Wiek: 36
Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 16
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-06-21, 14:40   

Wąwóz Clayton nie powinien sie nazywać Clayton od momentu gdy Doc przeniósł się do 1885. Gdy Marty z Dociem robili sobie Ice Tea, przyjechał Hubert (burmistrz HV) i poprosił Doca by odebrał Clare z dworca. Gdyby nie Marty i ich wyprawa nad wąwóz, Doc nie zapomniałby o tym zadaniu i bezpiecznie ją dostarczył do domu.
 
 
 
mody 
Administrator



Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2004
Posty: 41
Wysłany: 2007-11-02, 20:48   

trochę temat już przestarzały ale odpowiem :

Nie ma tu żadnego paradoksu.

Za pierwszym razem : bez interwencji Martiego i Doca, Clara wynajmuje powóz, bo nie ma jej kto odwieźć do domu, konie zostają przestraszone przez węże, Clara wpada do wąwozu i kanion zostaje nazwany jej nazwiskiem i przetrwa do czasu 1985 r.

Za drugim razem : Gdy zjawił się Doc zmienił wszystko, gdyż jako jedyny odwiózł ją do domu, zapobiegł jej śmierci, dlatego nigdy nie został kanion nazwany jej imieniem.

Za trzecim razem, co prawda Clara jedzie sama do domu, jednak jak wiemy zostaje uratowana na skraju przepaści, dlatego tu także nigdy Kanion nie został nazwany jej imieniem, zresztą gdy w tej lini czasowej po zmianach Marty wraca z 1885 r do 1985, kanion ma już swoją nazwę Clinta Eastwooda, ludzie nazwali go tak "po wpadnięci Martiego pociągiem w przepaść".

Gdzie tu paradoks bo nie rozumie, wypowiedzi, że clara ufundowała nagrobek, póżniej wpadła w przepaść popełniając samobójstwo czy cuś, nie trzeba dorabiać teorii tam gdzie wszystko idealnie pasuje :)


Pozdrawiam
Krzysiek
_________________
- I screw you guys, I'm going home...to watch a "Back to the future" -
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group