Back To The Future Strona Główna Back To The Future


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
BTTF znów w Kinach...
Autor Wiadomość
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-08-15, 19:20   BTTF znów w Kinach...

Witam

To mój pierwszy założony temat na tym podforum :P

Tydzień temu napisałem do trzech kin w trzech miejscach maila z zapytaniem: Czy istnieje możliwość ponownego wyświetlenia starszych filmów w kinie?

Do tej pory dostałem jedynie dwie odpowiedzi:

Multikino Warszawa:

„Dostępność starszych tytułów na nośniku 35 mm jest mocno ograniczona. Również bardzo ważna jest kwestia praw autorskich do starszych tytułów. Odnalezienie właściwej instytucji, spadkobiercy praw do dystrybucji kinowej jest bardzo ciężka momentami.

Z tych powodów wyświetlanie starszych tytułów jest wielokrotnie mocno ograniczone. L”

Multikino Gdańsk:

„Niestety, podpisy nie wystarczą – rzecz w tym, ze pewne tytuły filmów – w tym „Powrót do przyszłości” nie posiadają praw do publicznego odtwarzania w Polsce. Zakupienie tych praw leży w gestii dystrybutorów filmowych.”

Jeśli dostanę kolejne odpowiedzi, dodam je tutaj ;)
Ostatnio zmieniony przez Dru 2007-08-17, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2007-08-15, 19:41   

każde odmówi.. cóż, nie ma co się dziwić, takie są obecne prawa i mimo wszystko takie zabezpieczenie rzeczy jest jak najbardziej korzystne

wracając do tematu zlotu polskich fanów bttf - jakby takowy się udał, to zapewne nie zabrakło by maratonu filmowego z nasza trylogią, klimatycznego, jak w kinie :marty:
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
     
Adx 


Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2005
Posty: 812
Skąd: Z Nienacka
Wysłany: 2007-08-15, 20:46   

Pisałes tylko do multikina ? Ja moze popytam w mojej okolicy ciekawe co odpowiedza.
_________________
...Odkąd ciebie brak na nierdzewną stal spada gorzka łza....
 
     
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-08-15, 21:28   

Napisałem, że pisałem do trzech Kin: Multikino Silverscreen i Cinema City...
 
 
     
lukas90 


Dołączył: 20 Gru 2006
Posty: 224
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2007-08-16, 16:21   

Spróbuj napisać do Filmoteki Narodowej/Kina Iluzjon w Warszawie, zajmują się wyświetlaniem starych filmów, różnych maratonów itp.

Strona FN: http://www.fn.org.pl
Ich zbiory: http://www.fn.org.pl/page/index.php?str=11
I kontakt w celu udostępniania kopi http://www.fn.org.pl/page/index.php?str=127

W maju br. na ich ekranach pojawiła sie cała saga Gwiezdnych Wojen z okazji 30 lecia "Nowej Nadziei" :wink:
_________________
Pamiętaj! Zawsze myśl czterowymiarowo.
 
     
dmc_212 


Wiek: 33
Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 117
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-08-16, 22:41   

lukas90 ma racje można w tej sprawie napisać do filmoteki narodowej (kto wie może w kinie "iluzjon" będzie BTTF Trylogia :smile: ). Tylko, że na gwiezdne wojny w kinie były sprzedawane pewnie bilety czyli było to komercyjne, a w dziale zespołu rozpowszechniania jest napisane, że ich kopie mogą być udostępnione jedynie na zamknięte pokazy. Czyli gdyby miałoby być Bttf w kinie i można było by kupić bilety to FN sama musiałaby puścić film. Oczywiście jeśli nasz ukochany film jest w ich posiadaniu. No chyba to co napisałem jest zrozumiałe :grin: . Drugim sposobem by film pojawił się np. w multikinie jest wykupienie praw do publicznego odtwarzania co leży w gestii dystrybutora. No, a jak każdy spojrzy na okładake BTTF DVD tam na dole z tyłu jest napisane Produkcja, sprzedaż i dystrybucja w Polsce: Universal Pictures (Poland) pod takim i takim adresem. A universal pictures zakonczył podobno działalność w Polsce, a w naszym kraju znajduje się teraz chyba tylko Universal MUSIC... Hmm no to reasumując: by BTTF w kinie się pojawiło bęęędzie trudne
 
     
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-08-17, 01:47   

Gdynia Silverscreen

"Istnieje taka możliwiść. Zapraszam do odwiedzenia strony

www.enemef.pl "
Ostatnio zmieniony przez Dru 2007-08-17, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
inosak 
Administrator



Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 497
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-08-17, 03:18   

No tak, tylko, że na ENEMEF'ie (dziwna nazwa ;-) ) nie ma BTTF... jeszcze?
_________________
Pozdrawiam, inosak
 
 
     
Dru 
Moderator



Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 266
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-08-17, 12:23   

Dostałem Dwie odpowiedzi od FN i Silver Screen Łódz:

Filmoteka Narodowa

"Szanowni Państwo,

w rozpowszechnianiu na polskich ekranach była tylko pierwsza część tej trylogii, nie dysponujemy więc kopiami całości. Proponowany przez Was pokaz nie jest więc możliwy do zrealizowania."


Łódz Silver Screen


"Witam,

opcja...zawsze jest brana pod uwagę...jak tylko są chętni:) Jeśli jest Pan zainteresowany, to proszę o bezpośredni kontakt ze mną."

Inosak w regulaminie wybierania filmu lub maratonu jest taki paragraf jak:

" A co jeśli chcę zobaczyć film, którego nie ma w spisie?
Niestety, prawdopodobnie nie da się nic zrobić - po prostu, w Polsce żadna firma nie ma licencji na prawie wszystkie zagraniczne filmy, które zostały wyprodukowane więcej niż 5 lat temu. Tak sytuacja wygląda m.in. z trylogią Gwiezdnych Wojen, z sagą Obcego itp. Oczywiście możesz nam napisać maila ze swoją propozycją - jeżeli będzie rozsądna i możliwa do zrealizowania, zamieścimy ją na stronach 'Ty wybierasz', aby inni Maratończycy mogli na nie głosować. Aby wysłać nam maila, kliknij tutaj."

Czyli, trzeba się z nimi skontaktować i zapytać się...
 
 
     
dmc_212 


Wiek: 33
Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 117
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-08-17, 15:57   

no to chwila jest szansa puszczenia trylogii w silver screen??
 
     
inosak 
Administrator



Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 497
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-08-17, 17:45   

Wysłałem mail do ENEMEF'u, ciekawe co odpowiedzą :marty:

Edit: Niestety...
Cytat:
(...) ze względu na jej wiek nie możemy dodać jej do listy- od dawna nie ma kopii, na których można by ją pokazywać w kinie:(
_________________
Pozdrawiam, inosak
 
 
     
NML 

Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-22, 18:42   

W Warszawie na ul. Chłodnej 25 byłem swego czasu na pokazie filmu dokumentalnego. Odbywał się on w ramach pewnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego(DKF). Mają tam projektor i podziemną salkę kinową. Zmieści się tam około 50 osób. Można zamówić piwo lub posiłek/na górze jest lokal. Możnaby tam coś sklecić i puścić film z dvd. To tylko sugestia.
 
     
Adx 


Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2005
Posty: 812
Skąd: Z Nienacka
Wysłany: 2007-08-22, 21:28   

Na to napewno Ci nie pozwola bo BTTF na DVD jest do uzytku domowego. A szkoda :( jedynie to u kogos w domu nie legalnie.
_________________
...Odkąd ciebie brak na nierdzewną stal spada gorzka łza....
 
     
NML 

Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-23, 14:01   

Nie byłby to pokaz komercyjny. Nie mieliby z tego kasy(ci z lokalu). Jedynie kasę za napoje oraz posiłki by mieli. To jakby BTTF leciało w tv i akurat byłby włączony odbiornik. Byłby to pokaz nieoficjalny dla fanów.
 
     
inosak 
Administrator



Wiek: 32
Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 497
Skąd: Opole
Wysłany: 2007-08-23, 14:44   

To lepiej jakby "przypadkiem" w HDTV leciało, bo samo DVD to na projektorze już widziałem i... "jakość-nijakość".
_________________
Pozdrawiam, inosak
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group