Back To The Future Strona Główna Back To The Future


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
BTTF w 3D?
Autor Wiadomość
Wojtek 


Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 359
Skąd: Lublin
  Wysłany: 2005-03-18, 13:08   BTTF w 3D?

Szczerze, to możliwe, że ten temat jest na nic i po nic, bo tak naprawdę to nie wiadomo o jaki film chodzi i czy w ogóle chodzi. Ale ciekaw jestem, ciekaw...
-> LINK <-
 
 
bttf.pl 
Administrator



Dołączył: 02 Lut 2004
Posty: 957
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2005-03-18, 18:53   Re: BTTF w 3D?

Cytat:
Następnie twórca przez kolejne lata planuje wypuszczać na rynek po jednym z filmów zremasterowanych w technologii 3D.


ciekawe na czym polega te remasterowanie? chyba te przerabianie na 3D to jest reczna robota na kazdej klatce, jezeli dobrze mysle

bardzo dobrze ze Robert Zemeckis tez sie zainteresował tą technologią, szczegolnie ze wie ze BTTF to jeden z jego lepszych filmow i na dodatek ciagle posiadający rzesze fanów. moze na 20 rocznice premiery BTTF 2 albo 3 tez takie cos wypusci :?: coż, czas pokaże
_________________
 
 
Wojtek 


Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2005-03-18, 22:29   

To jest tak, że obraz jest podwójny. Nakłada się specjalne okulary jakieś spolaryzowane, które coś tam nakładają to na siebie i dają uczucie głębi. To po prostu technika Imax chyba. Poczytaj sobie o niej na http://www.kinoimax.pl/. Mi się zdaje, że to po prostu odpowiednio nakłada (odpowiedni, czyli w odpowiedni sposób, czyli, im bliżej tym bardziej rozdwojone). Ale nie wiem, nie znam się. Nie komentować tego co napisałem o technice 3D tylko o BTTF w 3D :)
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2005-03-19, 16:41   

Remasterowanie polega na przerabianiu filmów np. ich kolorowaniu z takim czymś można było się spotkać przy Samych Swoich czy W samo południe. Ogólnie remastrowanie to obróbka wtórna filmu.

Chciałbym zaznaczyć że Gwiezdne Wojny były już raz przerabiane np. Imperium Kontratakuje w 1999 roku. Zostały elektronicznie poprawione efekty specjalne i film zrobił się dłuższy o 3 minuty.

A co do Zemeckisa w lecie leciała seria filmów dokumentalnych "Dawno dawno temu czyli jak powstały Gwiezdne Wojny" był tego trzy odcinki (dwa mam nawet nagrane) w trzecim wypowiadali się różni rezyserzy i specjaliści od efektów specjalnych i wypowiadał się też Zemeckis na temat "Forresta Gumpa" o tym jak zrobili że półkownik Dan nie miał nóg (po stracie ich w Wietnamie).Ponatto było o innych filmach z tego co pamiętam to o "Pogromcach Duchów" , "Parku Jurajskim" i jeszcze o kilku. Mi się wydaje że to jest to nawiązanie Lucas - Zemeckis
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
bttf.pl 
Administrator



Dołączył: 02 Lut 2004
Posty: 957
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2005-03-19, 18:10   

tylko zauwaz ze nie chodzi o zwykle remasterowane, tylko o remasterowanie w technice 3D. niestety nic o tym nie znalazlem w necie :( moze komus innemu uda sie cos znalezc
_________________
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2005-03-19, 19:01   

Ja podałem tylko przykład remasterowania polegającego na kolorowaniu czarno białych filmów. O 3D pisał Wojtek i w tym chodzi o to co właśnie napisał: o wyswietlanie obrazów w kilku płaszczyznach i następnie odbieranie ich przez spolaryzowane okulary

Jak byś chciał o tym poczytać w necie to musisz szukać pod hasłem technologia IMAX lub IMAX DMR (Digital Re-Mastering)

poczytaj to:
Kod:
IMAX wprowadził na kinowe ekrany zupełnie nową jakością za pomocą IMAX DMR, opatentowanej, rewolucyjnej technologii, pozwalającej przetwarzać filmy do postaci o nieporównywalnej jakości obrazu i dźwięku nazywanej IMAX Experience.
 
Proces IMAX DMR (cyfrowego przetworzenia - Digital Re-Mastering) rozpoczyna się od przekształcenia klatek 35 mm filmu na postać cyfrową, w bardzo wysokiej rozdzielczości, aby zachować wszystkie szczegóły oryginału. Specjalne oprogramowanie analizuje obraz, wychwytując jego najważniejsze elementy w każdej klatce, aby stworzyć odwzorowanie nieskazitelnej jakości. Jest to najbardziej złożony etap technologii IMAX DMR. Obraz na 35 mm kliszy ma drobnoziarnistą strukturę, podobnie jak klasyczna fotografia. Podczas projekcji na ekran IMAX&#8217;u dałoby to efekt podobny do niedostrojonego obrazu telewizyjnego. Usunięcie ziarnistości przy zachowaniu jakości oryginalnego obrazu jest istotą technologii IMAX DMR.
 
Dla osiągnięcia czystości i nasycenia obrazu na poziomie oczekiwanym przez widzów, wykorzystywany jest specjalny program komputerowy. Nadaje on obrazowi ostrość przewyższającą oryginał oraz dostosowuje kolory do unikatowych właściwości znakomitych ekranów IMAX&#8217;u. Po ukończeniu remasteringu materiał jest przenoszony na największy istniejący format filmowy o szerokości klatki 70 mm. W przypadku dźwięku IMAX zawsze stosował znakomity sześciokanałowy, wielogłośnikowy system, pozwalający widzowi znaleźć się w centrum akcji. Oryginalna ścieżka dźwiękowa jest dostosowywana do tego standardu.

_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Wojtek 


Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2005-03-19, 21:05   

Wszystko jest pięknie na stronie, która podałem wcześniej. Cytuję:
To po prostu technika Imax chyba. Poczytaj sobie o niej na http://www.kinoimax.pl/.
 
 
Kemini 
Moderator



Wiek: 35
Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2005-03-20, 21:33   

Ja o remasterowaniu na tej stronie co podałeś nic nie znalazłem!?
_________________
Back to the future filmem WSZECHCZASÓW
 
 
 
Wojtek 


Dołączył: 01 Sty 2005
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2005-03-20, 21:51   

Bo o remasterowaniu nic nie ma. Jest o technice iMax. Widocznie się nie zrozumieiśmy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group