Back To The Future

Podróże w czasie - kolejny cudowny naukowiec...

bttf.pl - 2007-08-08, 09:06
: Temat postu: kolejny cudowny naukowiec...
informacje tu:
http://www.dziennik.pl/De...ArticleId=55830
Kemini - 2007-08-08, 10:12
:
artykuł na poziomie taniego brukowca;/

takie czysto teoretyczne założenia zakrzywień czasoprzestrzeni jakie zostały opisane w tym artykule były znane już dobre kilkanaście lat temu, a o tej teoretycznej zasadzie działania wehikułu i tak nic nie jest napisane

przypomne że wiele ośrodków naukowych na całym świecie prowadzi badania także praktyczne w tym kierunku

przy tym temacie polecam jeszcze raz książkę 'Linia Czasu' Michaela Crichtona
Winhelp - 2007-08-24, 23:00
:
Cytat:

Konsekwencją takiego podejścia jest urządzenie, za pomocą którego można się przemieszczać z dowolnego punktu przyszłości do momentu jej uruchomienia. Innymi słowy, nie mamy szans, by sprawdzić, kto tak naprawdę zabił Tutanchamona, bo Egipcjanie nie używali maszyny czasu, ale możemy stworzyć urządzenie, które pozwoli naszym praprawnukom odwiedzić prapradziadków.

To by nawet wyjaśniało, czemu nie przychodzą do nas ludzie z przyszłości ;) Słuchajcie, czytałem ten artykuł w Dzienniku papierowym i brzmi to dość wiarygodnie :) Dziwi mnie, że skoro są już podstawy teoretyczne, to czemu nikt tego nie spróbuje zbudować? Może obawiają się całkowitej dezintegracji wszechświata? ;)
Kemini - 2007-12-17, 22:11
:
moze dlatego że wszystkie teorie 'szczegółówych podróży w czasie' zakładają opanowanie maszyn pozwalające rozpędzieć się do bezwzględnej prędkości światła
Tonny_Kucus - 2008-02-23, 20:26
:
Może sie bojom ze jakieś państwo bedzie dostarczało AK-47 do średniowiecza :grin: albo może sie cos stac i cos eksploduje bo nigdy nic niewiadomo....
Elly Woods - 2008-02-23, 23:17
:
no i to jest sprawa paradoksu gdybyś powystrzelał wszystkich w średniowieczu Ak-47 to kto by go pózniej wynalazł ten karabin bo napewno nie Michaił Kałasznikow więc ja wierze w linnie alternatywne często opisywane na forum :razz: