Back To The Future

DeLorean - Mini zlot w Nieporęcie 2007-07-21

James - 2007-07-19, 03:19
:
Płot był też żółty, tyle że aparat tak zrobił ;) (lubię żółty kolor)

ADX, pakuj tyłek w jakiś pojazd i dawaj... tylko uprzedź wcześniej żebym gdzieś nie przepadł!
A z tymi taboretami to nie przesadzaj.... cokolwiek bierzesz to szkodzi na głowę ;)

DMC 12 (jaka oryginalna ksywa ;) ) akurat mam bardzo fajny monitor do sprzedania 19", chcesz?

A kto zgadnie jak to się stało, że D wtedy latał :?:
DMC 12 - 2007-07-19, 11:26
:
Ksywa średnio i jeszcze w dodatku nieoryginalna.To było takie przejściowe , myślałem nad czymś innym ale zanim wymysliłem albo przypomniałem sobie że mam jeszcze jakieś inną ksywę z czasów gimnazjalnych to byłem już zarejestrowany i tak już zostało.Całkiem możliwe że ten monitor by mnie zainteresował,ale zeby nie robic wielkiego off topa to jakbyś miałczas i fotki tego sprzętu to możesz mi posłać np na maila jarekDMC@poczta.fm , znów nutka oryginalności w tym e-mailu :wink:
Adx - 2007-07-19, 13:54
:
Jazda na stopa raczej odpada ale na szczescie jest w Polsce cos takiego jak PKP ztego co widziałem 7 godzin i jestem na miejscu. :mrgreen: Jeszcze nad tym pomysle i gdyby to było realne dam znac.
Siwy - 2007-07-19, 15:46
:
Witam.
Zgadnijcie kto poza Jamesem w sobotę zobaczy jego Delo na żywca???????
Adx - 2007-07-19, 15:49
:
Ja :?: :mrgreen: Hehe Siwy jak sie wybierasz i masz miejsce moze zabrał bym sie tez w sumie do piekar daleko nie mam :wink:
Siwy - 2007-07-19, 15:51
:
Wybieram się już się nawet umówiłem.
Miejsca Ci u mie pod dostatkiem. Wyjazd w sobotę ok. 7 AM
Jak dasz radę przyjechać to nie ma sprawy.
Tylko spytaj Jamesa czy nie ma nic przeciwko.
inosak - 2007-07-19, 15:56
:
James napisał/a:
Lepiej niech się przyzna ten, który się nazywa InOs! Ładnie przygotowałeś stronę z tym timerem ;)
Ale trzeba było coś powiedzieć

Ale, że co ja? :wink:
http://home.inos.int.pl/kamera_dmc.php

[ Dodano: 2007-07-19, 16:03 ]
Siwy napisał/a:
Wyjazd w sobotę ok. 7 AM


Szczerze? Ja i znajomy (w sumie 2 osoby) jesteśmy w stanie o 7:00 być w Piekarach. Co ty na to? Co na to James? Nie chcemy się wpraszać, ale z chęcią byśmy pojechali. :roll:

[ Dodano: 2007-07-19, 16:06 ]
Zaraz, ale to pociągiem jedziecie czy autem?
Siwy - 2007-07-19, 16:08
:
Interesuje mnie zdanie Jamesa.
Jadę tam pogadać z Nim i ustalić kilka spraw, jeżeli wyrazi zgodę jesteście mile widziani w moim skromnym samochodzie!
Dowiedz się co i jak. Jeżeli powie "TAK" to dam Ci swój nr tel. i się zgadamy!
inosak - 2007-07-19, 16:30
:
No to niech James się wypowie :P

A żeby nie odbiegać od tematu głównego...
http://video.google.com/v...550434694759173
Adx - 2007-07-19, 17:00
:
No to jak James zgadzasz sie ?

DMC 12 - 2007-07-19, 17:44
:
Ilu te auto jest osobowe Siwy bo jak sie zbierze jeszcze trochę chętnych to chyba będziemy musieli wejść do przyczepki ,jakby co to ja mam i możemy podczepić ,ale ja nie będe w niej siedział :wink:
Siwy - 2007-07-19, 17:48
:
Przepiękny GOLF III w kombiku!
Spokojnie zmieści się kierowca i 4 pasażerów, ale jak już mówiłem to wszystko zależy od Jamesa czy wyrazi zgodę!!!!!!
Ja się z nim umówiłem nie wiem jak reszta, ale chyba nie.
Jak się zgodzi to nie ma sprawy!
Ja jadę do niego z bardzo poważną sprawą!!!!!!!!!!!!!
James - 2007-07-19, 21:38
:
Ojojoj, ale się ruszyło! ;)

A więc tak...

InOs - SUPER film! Szkoda, że nie z procesu podnoszenia, ale będzie jeszcze okazja z drugim D
Nie odpowiem czy to mój dom czy nie... moja miejscowość. Czy cały świat musi wiedzieć gdzie ja mieszkam? ... Mogę Ci odpowiedzieć na takie pytanie prywatnie. Linka zdejmij PLZ

Reszta - Ilu was chce tu przyjechać w końcu??? Ja mam robotę, a tu jakaś pielgrzymka się szykuje ;) Robimy grila?
inosak - 2007-07-19, 21:45
:
James napisał/a:
Ojojoj, ale się ruszyło! ;)

A więc tak...

InOs - SUPER film! Szkoda, że nie z procesu podnoszenia, ale będzie jeszcze okazja z drugim D
Nie odpowiem czy to mój dom czy nie... moja miejscowość. Czy cały świat musi wiedzieć gdzie ja mieszkam? ... Mogę Ci odpowiedzieć na takie pytanie prywatnie. Linka zdejmij PLZ


Link zniknął ;-)

James napisał/a:
Reszta - Ilu was chce tu przyjechać w końcu??? Ja mam robotę, a tu jakaś pielgrzymka się szykuje ;) Robimy grila?


Czyli się zgadzasz? 8) Hmm... widać faktycznie zlot się szykuje niezapowiedziany :mrgreen:
Adx - 2007-07-19, 21:51
:
Jak by wszystko wypakiło w 100 % to by było chyba 5 osob ale to zalezy od Ciebie i Siwego
James - 2007-07-19, 21:56
:
Ja zapytałem czy robimy grila ;) A tak to mi rybka w sumie... pooglądacie i was wygonie :twisted:
Chyba, że uporam się z rozbieraniem ramy jutro i w sobotę nie będę miał co robić... to wtedy możemy sobie posiedzieć, pogadać, pogrilować ;)
DMC 12 - 2007-07-20, 00:11
:
Jakby ostatecznie wszystko wypaliło i ja bym tez pojechał to wziąłbym ze sobą cyfrową kamerę i bym nagrał te całe przedsięwzięcie.Była by pamiątka z mini zlotu :D
Wazzabii - 2007-07-20, 01:20
:
....

czemu ja jestem w Anglii?! ehh...


ja bym prosil o kilo zdjec... bo jak na razie mojego apetytu nikt nie zaspokoil... :roll:






by the way.

dobra nowina, kupilem samochod, wiec wizyta we Francji na zlocie gwarantowana


pozdro
James - 2007-07-20, 03:44
:
A ja dostałem osobiste zaproszenie na ten zlot we Francji... niestety z racji stanu technicznego mojego D raczej nie pojadę ;)
Na następny już na pewno pojadę... tylko jakąś pasażerkę sobie znajdę ;)
Siwy - 2007-07-20, 14:33
:
Zainteresowani wyjazdem dostali ode mnie nr telefonu ale chyba się rozmyślili albo przestraszyli bo jeszcze nikt się nie odezwał.
Ja jadę na 100%
Adx - 2007-07-20, 14:42
:
Jak by cos to wysłałem Ci PW ja czekam jeszcze na potwierdzenie od DMC12 i jak wszystko wypali to jade dzisiaj do Tarnowskich gor a z tamtad jutro jedziemy do Ciebie. Ale to jak wszystko wypali.
Siwy - 2007-07-20, 14:43
:
No nareszcie! InOsAK z kumplem jadą! Czekam na telefon od pozostałej 2-ki i zobaczymy jak tam wypali ten "Mały zlot w Nieporęcie" He he. :D :D :D
bttf.pl - 2007-07-20, 15:54
:
chetnie bym sie z wami wybral, niestety termin mi nie pasuje. szkoda.

licze na dokladne sprawozdanie z duza iloscia zdjec :D
Siwy - 2007-07-20, 18:57
:
Chłopaki, którzy jedziecie ze mną zabierzcie cyfrówkę najlepiej z możliwością nagrywania, bo ja niestety nie posiadam, gdyż zakosiła mi aparat moja była i nie chce oddać! :evil: DMC 12 gdyby Ci rodzice pozwolili to mile widziana ta kamerka!
Pozdro! :P
inosak - 2007-07-20, 19:12
:
2 cyfrówki z funkcją nagrywania chyba wystarczą? :twisted:
DMC 12 - 2007-07-20, 22:30
:
No i niestety siły wyższe nie pozwalają nam pokazać sie na mini zlocie w Nieporęcie. Za to na pocieszenie mamy mikro zlot w Tarnowskich Górach.

Pozdrawiamy ekipę na mini zlot i całą resztę forumowiczów .

DMC12 i Adx
Siwy - 2007-07-20, 22:33
:
DMC 12 nie pękaj!
Jak już kupię DELO to będziesz miał do mnie bardzo blisko i w każdy weekend biędziesz mógł zrobić sobie zlot w Piekarach 8)
James - 2007-07-20, 22:47
:
No to kto w końcu jedzie? Bo takie zamieszanie, że ja już nie wiem o co chodzi ;)
Ilu was będzie, ile piw przywieziecie, ile kiełbasek? Bo gril to jeden wystarczy :mrgreen:
Pamiętajcie, że Siwy nie pije! Prowadzi!
Siwy - 2007-07-21, 04:46
:
Przyjedziemy we trójke.
Kiełbasek, które przywiozę nie zjesz przez tydzień więc się nie martw.

Za około 2H wyjazd :mrgreen:
Wazzabii - 2007-07-21, 14:50
:
na kamerze widze ze dojechaliscie bo ktos z apratem lata :P

bawcie sie dobrze i robcie duzo zdjec


pozdro!
James - 2007-07-21, 17:40
:
No i już po mini zlocie... byli, oglądali, pstrykali... aż padli, bo całą noc nie spali ;)
Teraz są w drodze do domu i na pewno już niedługo będzie relacja...

Pytałem się chłopaków parę razy czy było warto jechać taki kawał, żeby zobaczyć dwa wraki DeLoreanów... ale mówią, że tak. Ja bym proponował zlot jak już będą jeździły, przynajmniej będzie można przejechać się D, a nie tylko popatrzeć na szczątki ;)
Adx - 2007-07-21, 20:10
:
Mikro zlot tez zakonczony straszzzzzzzzzznie załuje ze nie było nas w nieporecie ale nie martw sie James jeszcze Cie dopadniemy i zameczymy gigantyczna iloscia pytan :wink:

P.s Nie ma to jak normalny monitor.

P.s 2 Nie nawidze pociagow i autobusow :evil:
Siwy - 2007-07-21, 20:58
:
Wszyscy dojechali cali i zdrowi!
Kochany Golfik nie zawiódł!
Chłopaki będą jutro u siebie więc wstawią wam tutaj chyba całą galerię! :D
Zapomnieliśmy, że u Jamesa stoi jeszcze ten drugi Delo i na miejscu zrobiliśmy :shock:
takie oczy. Tamten jest w całości ale nie na chodzie niestety.
Jedno jest pewne Delo kupuję bez najmniejszych zachamowań 8)

[ Dodano: 2007-07-21, 21:21 ]
Wiadomość do wszystkich forumowiczów!!!!!!!!!!!!
Kupujcie od Jamesa grawerowane rzeczy!
Robi to poprostu świetnie, wiele za to nie chce a jak każdy coś kupi to będzie mia kasę na remont Delo!!!!!
Pomóżcie mu skończyć ten ponadczasowy samochód jak najszybciej!!!!
KUPUJCIE TE GRAWERY SĄ ŚWIETNE! :mrgreen:
dmc_212 - 2007-07-21, 23:03
:
No jak będą delo na chodzie to chyba każdy uzytkownik forum przyjedzie zobaczyć
James wystaw jakieś zdjęcia tych grawerowanych rzeczy co robisz chyba, że nie robisz cały czas takich samych (ja osobiście bardzo bym chciał brelok z logiem DMC)
Siwy jaką sume przeznaczasz na D (jeśli niechcesz pisać to Ok) i czy twój delo:D będzie raczej do remontu

pozdrawiam (kurcze gdybym w tym roku jechał do wawy :cry: )
James - 2007-07-21, 23:32
:
Grawerowany nieśmiertelnik możesz zobaczyć na mojej stronie:
www.deloreana.com
Grawer mogę zrobić z właściwie każdego dobrego zdjęcia... nie musi być D
DMC 12 - 2007-07-22, 01:20
:
Na naszym mikro zlocie też były Deloreany ,nawet dwa tyle że w skali 1:18 ale zawsze to coś :D .Co do tych zlotów w Piekarach to aż ciężko uwierzyć że tak blisko mnie będzie DMC.Jak już będzie, to jakiś zlocik konieczny ,wtedy to moja obecność niebędzie podlegać dyskusji :D
Siwy - 2007-07-22, 17:09
:
INOSAK DAWAJ TE FOTY! :twisted:
inosak - 2007-07-22, 18:01
:
No. Jestem. Wróciłem. Zdjęcia zrobiłem. Zobaczyłem i... zamówiłem. Nieśmiertelnik z grawerem DMC :wink: I apeluję też do wszystkich kupujcie bo warto!

No to zaczynamy:

Będąc już w Piekarach zadzwoniłem do Siwego żeby podał kolor samochodu czy jakiś inny znak szczególny... cytuję: - "Poznacie." Co zobaczyliśmy?





Jedziemy, jedziemy, jedziemy... w Warszawie potrzebny był GPS, żeby przejechać przez "najkrótszą drogę" czyli przez centrum. Błąd. Lepszym wyborem była by opcja "najszybsza droga". Po sprzecznościach między GPS a rzeczywistością (wg. niego powinniśmy przepłynąć przez rzekę?) w końcu trafiliśmy do...



Od lewej: InOsAK, Siwy, mój znajomy (zarejestruj się! :P )


Dalej już było łatwo - szukać domu z rozebranym DMC na podwórku :P





Był też drugi, cały, chociaż "nie do jazdy" z przyczyny pękniętej ramy.




A tu rama Jamesa:




Delo Jamesa był po stłuczce i jak widać nie był "naprawiony" dobrym sposobem, o czym świadczą efekty - krzywa rama, odpadające "coś"...




Co ciekawe VIN Jamesa i drugiego DMC, który u niego stoi mają dokładnie 100 numerów różnicy - 6149 i 6049 ;-)




Parę fotek...









James, czyli "ten, co widział więcej niż wy" :mrgreen:



Hmm... "skala"?





Silnik w (podobno) kolorze miedzi (jak to James określił - w kolorze zupy pomidorowej :P )




Wszędzie te koty... ;-)




"Kolekcja".





A już niedługo zamieszczę krótki filmik :twisted:
Siwy - 2007-07-22, 18:09
:
Cholercia jak to oglądam i czytam to czuję się jakbym był tam wczoraj! :D :D :D
James - 2007-07-22, 18:54
:
Super! Super! Super!
Kurcze, mam dziwne wrażenie jakbym to gdzieś już widział ;)
Bardzo ładne zdjęcia! Potrafisz ładnie pstrykać! Gratulacje

No i teraz już wszyscy wiedzą jak wyglądam :mrgreen:

Pozdro!
bttf.pl - 2007-07-22, 19:04
:
mało zdjec :!: prosze o wiecej.

a co z jakas slowna, szczegolowa relacja?

niestety nie bylem, ale chce sie poczuc jakbym byl :D

PS. James, u nas na slasku by ci tego rozebranego DeLoreana ukradli i na zlom zaniesli :D
PS2. ile masz tych kotow :?:
Siwy - 2007-07-22, 19:14
:
Ja odpowiem za Jamesa.
Ma trzy koty wszystkie bardzo fajne!
James się o nie strasznie boi, bo gdy tam byliśmy to cały czas powtarzał żeby zamykać furtkę, żeby jakiś pies nie wpadł na podwórko :mrgreen:
Delo jest jego żoną, CBR-ka dziewczyną a koty chyba najlepszymi przyjaciółkami hi hi :lol:


Bardzo profesjonalnie zmontowany materiał z pobytu!!!!
Jestem pełen podziwu! GRATULACJE!



Oczywiście mam nadzieję, że to nie koniec tematu i czekam na więcej :D

[ Dodano: 2007-07-22, 19:17 ]
P.S. Apropo złomu to ma rację!
Na Śląsku nierdzewka na złomie kosztuje 8zł/kg więc bym się trochę obawiał :lol:
DMC 12 - 2007-07-22, 19:57
:
Fajny pomysł z postawieniem modelu Deloreana na masce golfa :D ,a co by było gdyby sie okazało że ich wzrok jest totalnie zniszczony ciagłym przebywaniem na forum i niedostrzegaja tak małych przedmiotów.Dobra żarty żartami a na poważnie to relacja nawet niezle zmontowana ,tylko troche mało tych zdjęc jak narazie, ale idzie wytrzymać.Gratulacje obecności na tym pierwszym mini zlocie tego forum.
Siwy - 2007-07-22, 20:04
:
DMC 12 chyba bym nie wytrzymał mieć taką możliwość i nie wykorzystać jej!
Chłopaki od 2 AM jechali do mnie a potem 320 km żeby to zobaczyć, dotknąć i przede wszystkim pogadać z naszym GÓRU!
Sam chociaż mam prawie 26 lat jestem podbuzowany a co dopiero oni! :D
Było świetnie. James jest normalnym chłopakiem nie jakimś snobem i przede wszystkim dobrym mechanikiem. Wiele wie o samochodach i motocyklach! :mrgreen:
Oh gdybyśmy mieszkali bliżej. Chyba pozwoliłbym jego rodzicom mnie adoptować :D
dmc_212 - 2007-07-22, 21:10
:
Naprawde niezła relacja
Hehe teraz sobie przypominam słowa z automaniaka max (są tylko aż 2 deloreany w polsce)

PS

Ładny materiał na fotelach w tym całym delo
Siwy - 2007-07-22, 21:16
:
Bzdura!
Już wkrótce będzie ich więcej o jedną sztukę! :D (moją jednostkę)!
Automaniak to wstyd dla Polskich DMC.
Kocham ten samochód :mrgreen:
James musi mi pomóc w załatwianiu wszystkich spraw, a w zasadzie to musi załatwić te sprawy za mnie bo ja nie znam języka a on jest THE BEAST!
czarza - 2007-07-22, 22:58
:
Super zdjecia,

sam sie zajapipi.
szkoda, ze mnie tam z Wami nie bylo.

pozdrawiam
Pawel
James - 2007-07-23, 00:28
:
Hehe, czuje się jak jakaś gwiazda.. qrcze, rozmawiają o mnie ;) Tylko bez przesady proszę, ja raczej nie lubię sławy i żyję trochę 'z boku'... chociaż mój samochód raczej świadczy coś odwrotnego :mrgreen:
Siwy - dzięki za miłą ocenę mojej skromnej osoby ;) aż się zaczerwieniłem hehehe
Niestety na adopcje to trochę jesteś za stary :D
dmc_212 - tak, są dwa DeLoreany w PL, a poza tym te samochody się tak strasznie psują... ech, dziwi mnie to, że Martyna takie ploty powiela
Siwy - dlaczego nazwałeś mnie "The Beast", czyli bestia? Nie jestem taki straszny na jakiego wyglądam! Serio ;)
Chyba miało być "The BEST" :mrgreen:
Będziemy kombinować i jak tylko znajdzie się jakiś D to załatwimy sprowadzenie. Przerabiałem to już parę razy.. można jeszcze raz :) A dodatkowo znam dobrze właściciela agencji celnej w porcie który odprawia samochody... mogę wpaść jeszcze raz z wizytą :)

Pozdro!
inosak - 2007-07-23, 01:07
:
Obiecywany filmik, co prawda krótki... niecała minuta... ale jest. :wink:

Wersja Google Video:
http://video.google.pl/vi...874841541&hl=pl

Wersja "jakość MAX" :wink:
http://bttf.int.pl/files/mikro_filmik.zip
McFly - 2007-07-23, 01:26
:
Nie no mi sie podoba no i montaz w porządktu taki bttf'owy. Ale troche przykrótki. A to "Zamkniesz zamkiniesz" to James ??
inosak - 2007-07-23, 03:19
:
Tak, James. A ta niepewność z tego powodu, że jak się okazało James wyjmował siłownik, bo był za silny... czy coś... :wink:

A tu obiecana porcja zdjęć...



























Jest jeszczę parę, wstawię później.
Siwy - 2007-07-23, 07:13
:
James to "THE BEAST" byo celowe. Musiałem zrobić jakiś błąd, bo napisałem, że nie znam języka hihi :lol:
Adx - 2007-07-23, 13:03
:
Ludzie ja płacze a dokłądnie to nie wiele mi do tego brakuje normalnie cos pieknego.
ZuzaMen - 2007-07-23, 17:14
:
Chciałbym chociaż raz przynajmniej umyć taki samochód...






Elly Woods - 2007-07-23, 17:39
:
Ludzie to musiało być boskie jaki zajefajny zlot!I widze chłopaki ze byliście w siódmym niebie!A i Siwy kup sobie DMC to wpadniesz wtedy po mnie na następny zlot Forum bttf :lol:


PS-ładne kotki James :lol:
James - 2007-07-23, 20:17
:
ZuzaMen - nie ma problemu, jak poskładam D to trzeba go będzie gruntownie umyć... zapraszam wtedy ;) hehe

Elly Woods - dzięki :) Mówisz że kotki ładne, a ja? :mrgreen: hihihi
Adx - 2007-07-23, 21:02
:
James inaczej Cie sobie wyobrazałem, np jakis wypakowany opalony na czarno nazelowany koles :mrgreen:

Inos jak masz zdjecia w wiekszej rozdzielczosci to daj spakowane.
James - 2007-07-23, 22:51
:
Czyli miałeś mnie za jakiegoś snoba z furą kasy.... a okazało się, że jestem normalnym człowiekiem ;) Czy tak?
Siwy - 2007-07-24, 00:13
:
[quote="Elly Woods"]Ludzie to musiało być boskie jaki zajefajny zlot!I widze chłopaki ze byliście w siódmym niebie!A i Siwy kup sobie DMC to wpadniesz wtedy po mnie na następny zlot Forum bttf :lol:

Elly Woods do Hill Valley miałbym chyba za daleko :mrgreen:
James - 2007-07-24, 00:58
:
No i być może już naprawdę niedługo powiększy się stan DeLoreanów w PL....
Siwy, mam ciekawego D na Florydzie. I niezła cena ;)
Siwy - 2007-07-24, 01:03
:
Dawaj, dawaj na maila!! :twisted: :twisted: :twisted:
Adx - 2007-07-24, 10:46
:
Niezła cena to na dzien dzisiejszy ile ? I jaki był by stan tego Delo ? Ciekawi mnie jak teraz kształtują sie ceny.
Siwy - 2007-07-24, 12:44
:
Nie pytajcie "ile, ile" będzie kosztował D?
Gdy mnie ktoś tak pyta to zawsze odpowiadam: " Mój Delo będzie mnie kosztował ok. 16 lat marzeń i 5, 6 lat oszczędności i nie wydawania na głupoty"
Taka będzie cena mojego De Loreana!
Przez 5 lat siedziałem w ukryciu i zbierałem. Znajomi i rodzice od początku wiedzieli , bo cały czas mówiłem o kupnie, ale nikt nie brał tego na poważnie.
Aż do niedawna :twisted: , kiedy poznałem Jamesa! :mrgreen:
James - 2007-07-24, 13:23
:
Dziękuję Siwy, że wyręczyłeś mnie w odpowiedzi na to trudne pytanie.
Wybaczcie mi ludzie, ale ja naprawdę nie mogę mówić o finansach innych osób! Mogę wam powiedzieć ile mój D kosztował, mogę powiedzieć ile kosztował remont, ale jak mnie pytacie ile zapłacił właściciel tego drugiego D to niestety, ale nie odpowiem. Tak samo nie odpowiem ile Siwy zapłaci za swój.... nie do mnie te pytania.
Mam nadzieję, że zrozumiecie
McFly - 2007-07-24, 13:26
:
No dobrze a wiec ja w takim razie bylbym zainteresowany ile narazie wlozyles w swojego D czyli
1.Koszt samochodu
2.Stan
3.Ile wyszedł cie remont?
4.Stan po remoncie
James - 2007-07-24, 13:40
:
Ja dałem za swojego D $5500, z tym że dość dawno. W tej chwili za tyle się już nie kupi.
A remont to powiem ile kosztował jak skończę... na razie nie wydałem ani złotówki bo tylko rozkręcam :)

A tak na marginesie, co tak wszystkich interesuje ile ktoś zapłacił?? Jakie to ma znaczenie?
Chcesz kupić? Masz pieniądze? Możemy pogadać... ale takie pytanie zupełnie bez celowe ile kto zapłacił zaczyna mnie powoli drażnić.
Adx - 2007-07-24, 13:54
:
Mnie nie intersuje kto ile dał chciałem sie dowiedziec za ile mniej wiecej idzie juz kupic Delo z kosztami sporowadzenia do PL do jakiegos remontu ale zeby nie była to totalna ruina. Przeszukujac Ebay.com ceny sa naprawde rozne wiec ciezko sie zorientowac a kto lepiej w PL bedzie wiedział ile kosztuje Delo.
James - 2007-07-24, 14:56
:
No to nie lepiej zapytać ile może teraz kosztować D, ile transport, ile opłaty?
DeLorean obecnie kosztuje między $10000 a $30000. Odrestaurowane przez DMC Houston można sprawdzić na ich stronie.
Przesyłka do Polski z USA to koszt około $1500
Cło płaci się od zadeklarowanej wartości plus koszty dostarczenia do Polskiej granicy i wynosi chyba 6%, ale nie jestem pewien.
VAT płaci się od zadeklarowanej wartości powiększonej o koszty transportu plus cło i wynosi 22%
Opłaty portowe w PL wynoszą około 1500zł
Plus opłaty agencji celnej za przeprowadzenie odprawy ~150-200zł.
Przegląd, rejestracja, ubezpieczenie.

Mam nadzieje, że to pomoże....
Adx - 2007-07-24, 15:09
:
Dokładnie o cos takiego mi chodziło dzieki. :wink:
Del - 2007-07-24, 20:41
:
Kurde przegapiłem zlot bo byłem na wczasach w górach... Szkoda...
Adx - 2007-07-24, 20:46
:
Nie martw sie Del. Ja jechałem dwoma pociagami zostałem oblany piwem tłukłem sie do gliwic zwłokami autobusu i byłem 20 km od miejsca wyjazdu ale nie wypaliło :cry:
DMC 12 - 2007-07-24, 22:20
:
To tak samo jak ja tylko że bez tego wstępu o pociągach,autobusie ,piwie.Brakowało głupich 20 kilosów i zgody zarządu domowego.
Del - 2007-07-24, 22:38
:
A ja tak po cichutku myślę, że uda nam się to nadrobić :wink:
Adx - 2007-07-24, 22:42
:
Nie ma tego złego... Jeszcze to sobie odbijemy.
James - 2007-07-24, 22:57
:
Poczekajcie aż poskładam DeLo do kupy... dogadamy się i na pewno coś się zorganizuje. Może zrobimy zrzutkę na paliwo i po prostu przyjadę w wasze okolice :)
Del - 2007-07-24, 23:28
:
Ooooo to by dopiero było coś - przejechałbym się wolno w Delo po mojej okolicy :D Ale by było :wink:
lukas90 - 2007-08-10, 12:30
:
Wczoraj byłem z tata w Nieporęcie zawieść okna na ul. Wojska Polskiego. Miałem też nadzieje zobaczenia Delo. Było to tak niespodziewany wyjazd że nawet się Jamesa nie zdążyłem spytać o adres. Ah zobaczyć prawdziwe nadwozie DeLoreana chociaż z ulicy, byłem tak blisko... Gdy jechaliśmy główną ul. Nieporętu starałem sie gdzieś wypatrzyć autko ale bez skutku.

W sumie zrobiliśmy 1030km, ale być w Nieporęcie i nie zobaczyć Delo... Żal :cry: :cry:

PS Miłe miasteczko ten Nieporęt. Nad zalewem, przy Warszawie :wink:
inosak - 2007-08-10, 15:23
:
Uuu... źle, źle. Jak my jechaliśmy to też się jakoś o adres zapytać zapomniało, ale sobie poradziliśmy :razz:
dmc_212 - 2007-08-11, 15:52
:
Oj lukas90 być w nieporęcie, a nie zobaczyć deloreana. Po prostu grzech :grin:
Siwy - 2012-07-05, 21:16
: Temat postu: Wspomnień czar
Witam. Dawno się nie odzywałem ale nigdy nie opuściłem tego forum.
Tak sobie pomyślałem, że byłoby pięknie gdyby tak w 5 rocznicę mini zlotu znowu to przeżyć.
Coś pięknego.
Takie moje kolejne pewnie niespełnione marzenie.
Pozostaje mi przejrzeć płytkę ze zdjęciami.
Pozdrawiam wszystkich.
Adx - 2012-07-06, 00:51
:
Siwy napisał/a:
Tak sobie pomyślałem, że byłoby pięknie gdyby tak w 5 rocznicę mini zlotu znowu to przeżyć.


Fajnie było by to w ogóle przeżyć :razz:
inosak - 2012-07-06, 15:32
:
Czyli jak, powtarzamy? :D
Tylko James niestety odpuścił sobie forum, w sumie nie dziwię mu się, praktycznie nic się tu nie dzieje.
Siwy - 2012-07-11, 15:01
: Temat postu: REPLAY
Zrzuta na paliwo i robimy powtórkę z dużą niespodzianką dla Jamesa hihi. Inos co ty na to? Jedziemy? :mrgreen:
inosak - 2012-07-13, 00:17
:
Może lepiej bez niespodzianki, w końcu nie chcielibyśmy go przyłapać pracującego przy czymś innym niż DMC :lol:
MoonRider - 2012-07-18, 01:39
:
Zastanawiam sie czy tez bym nie przyjechał :)
inosak - 2012-07-18, 16:59
:
Poprawiłem linki do zdjęć w moich postach z 2007, znowu można je oglądać :razz:
Longer713 - 2012-07-25, 17:38
:
Fajnie by było powtórzyć takie wydarzonko, tym bardziej że w 2007 nawet poważnie nad kupnem Delo nie myślałem :D

W piątek jadę obejrzeć po raz pierwszy w życiu Delorean'a pana Piotra w Sopocie. Zapowiada się niesamowicie, od 2 dni nie sypiam po nocach :D :D Jak się o czymś marzy całe dzieciństwo i to się nagle spełnia to nawet samemu ciężko opisać co się czuje ;]
Siwy - 2012-07-27, 16:17
:
Inos dziękuję za odświeżenie fotek. Pięknie się to ogląda! :smile:
Longer713 - 2012-07-28, 00:52
:
Jeszcze ciepła wiadomość. Jak ktoś czytał "Driver" z Deloreanem w akcji to ten sam egzemplarz został odwiedzony dzisiaj przeze mnie :) Przemiły właściciel, super autko, genialna wycieczka przez miasto i niezapomniane wrażenia :) Dla niedowiarków niebawem kilka zdjęć :]

LIVE THE DREAM!!!

EDIT: Oto i one :D


Nowa dawka plutonu... Za maska schowany właściciel :D




Delo miał kilku właścicieli i ogromny przebieg, jedna z pamiątkowych tabliczek...







MJG_1 - 2012-07-31, 00:19
:
Plus dla kolegi za koszulkę z "War". Chyba najlepszy album U2 i całkiem znaczący dla Polaków.
Boli mnie jednak obecność żółtych blach - po co to? Droższe OC i takie swoiste zabieranie wolności właścicielowi, wystarczy jedna modyfikacja bez zgody konserwatora i już możemy mieć prokuratora na karku.
Longer713 - 2012-08-02, 09:50
:
Ja wielki koneser U2 i The Cranberries jestem, no a "New Year's Day" to prawie hymn :D

Co do żółtych black to podyktowane to było czepianiem się na przeglądach o agresywne spaliny niezgodne z normą blablabla... Tyle wiem... Jest problem z wyregulowaniem K-Jetronic i póki co trochę szarpie...
czarza - 2012-08-02, 23:23
:
O! Fajne zdjęcia! Dzięki jeszcze raz za wizytę!
Apropos żóltych blach to generalnie jest sporo plusów choć tak jak piszesz są i minusy.
OC nie jest raczej droższe i może być tylko czasowe co przy dłuższym postoju jest fajną opcją. Nie trzeba kombinować z przeglądami bo starsze samochody rzadko je przechodzą bezproblemowo.
Wydaje mi się, że o wiele łatwiej wywalczyć też sensowne odszkodowanie z czyjegoś OC w razie kolizji. Mam nadzieje, ze nie będę musiał tego nigdy sprawdzać ale zabytkowy status zdecydowanie pomaga bo nikt nie nazwie naszego 30-40 letniego wozu 'złomem'.

Największy minus to utrudnienia w odsprzedaży za granicę. Z tego co pamiętam potrzeba zgody konserwatora a potem należy też oddać jakiś procent wartości samochodu.
Zdecydowałem się na żółte tablice ponieważ panowie na stacji diagn. mnie zaczęli denerwować (spaliny, brak numeru na ramie etc) a będę go raczej trzymał wiec o sprzedaży nie myślę. choć czasem chętnie bym go wymienił na jakiś inny egzemplarz gdy mnie zaczyna wkurzać.

Przeróbki są teoretycznie nie możliwe (samochód zabytkowy musi być chyba w 90 procentach więc pewne pole manewru jest) i może to być kłopot ale z drugiej strony Delorean sporo traci na wartości gdy odstaje od oryginału wiec nie ma raczej sensu tego robić.

Zabytkowe tablice nie wszystkim będą odpowiadać i trzeba przekalkulować czy we własnej sytuacji się to opłaca czy nie.

Na razie jest git. Nikt mi nie zawraca głowy a czasem ludzie patrzą nawet jakby z większym zainteresowaniem.

Pozdrowienia z Sopotu!
Rycerz 2000 - 2012-08-04, 00:04
:
Oryginalność musi wynosić co najmniej 75 procent.

Sam marzę o Trans Amie '78 Bandit Edition i Delo w garażu, oba na żółtych tablicach. Tylko jak się dorobię, to przez ekologów i brak benzyny nie pojeżdżę :/
Adx - 2012-08-04, 21:16
:
czarzaaaaaaaaaaa, Fajnie że jeszcze tu wpadasz :mrgreen: Jak masz chęci to napisz coś jeszcze jak się delo sprawuje i co Cię w nim tak drażni :wink:
czarza - 2012-08-10, 15:00
:
wpadam dość regularnie zobaczyć co się dzieje ale chyba już wszystkie możliwe pytania padły i temat deloreana został na razie wyczerpany :) pojawiają się pewnie nowi właściciele a nie ujawniają się... przynajmniej na tym forum.

co mnie drażni...? po paroletniej fascynacji takiej ogólnej posiadania tego samochodu chciałbym z niego korzystać bardziej "na co dzień" i wtedy pojawiają się różne komplikacje.
jedna to silnik i K-Jet który jeśli działa jest ok ale gdy działa kiepsko to niewiele da się zrobić bez wymiany wielu części. u mnie od początku działał tak sobie no i doszedłem ostatnio do wniosku, że będę musiał zmienić silnik na inny z tej samej rodziny ale już z elektronicznym wtryskiem. na razie to pieśń przyszłości ale gdy ruszę to dam znać.

czasem jest problem z rozruchem. rozrusznik ledwo kręci mimo, że akumulator jest naładowany i w sumie to mam jakieś 3-4 próby po których muszę poszukać kogoś kto mi pomoże popchnąć samochód. z tym na szczęscie nie ma większych problemów :)

druga sprawa jest trochę związana z pierwszą. spaliny wychodzą z tego samochodu straszne. gdy parkowałem w podziemnej hali to po chwili włączał się alarm CO. Potem już pchałem samochód na miejsce aby nie robić zamieszania.
no i jakąś drogą, którą próbuję ustalić, te spaliny dostają się do środka. jest to trudne do wykrycia bo na początku myslalem ze specyfinczny zapach pochodzi z nagrzewnicy albo z układu klimy ale to wyeliminowałem. muszę lepiej uszczelnić komorę silnika od wnętrza i może to zniknie. po półgodzinnej jeździe najlepiej zmienić ciuchy bo śmierdzą jak kiedyś po wizycie na zadymionej imprezie. nie mówiąc o tym, że to raczej niezdrowe.

trzecia sprawa to nieszczelność dachu. robiłem całe wnętrze i uszczelnialiśmy dach ale okazało się, że teraz trzeba będzie zerwać podsufitkę aby dojść którędy cieknie bo cieknie poważnie i cały sufit jest mokry a potem leci już ciurkiem na dzwignię zmiany biegów.

czwarty temat to ogólna jakość prowadzenia deloreana. zawieszenie jest tam niezbyt dobrze wymyślone i wymagałoby chyba totalnego przeprojektowania, wzmocnienia etc.
najeżdzając na dziurę jest taki dzwięk jakby całe zawieszenie z tyłu miało odpaść.
mam honde civic z 1982 i prowadzi się ją o niebo lepiej. jest trochę lżejsza itd ale to ta sama epoka.

w moim samochodzie drzwi niezbyt dobrze się zamykają. powinny bardzo delikatnie nachodzić na bolce, że zamknięcie praktycznie nie wymaga siły.
będąc na zlocie w stanach w tym roku dowiedziałem się wreszcie jaka może być przyczyna. okazuje się, że przy przyklejaniu przedniej szyby należy podnieść nieco dach bo szyba działa jako konstrukcja wspierająca. wydaje mi się, że ktoś tego kiedyś nie zrobił i żadna regulacja drzwi teraz nie pomaga.

jest też takie miejsce przy drzwiach z tyłu. łączy się tam teoretyczne boczna osłona plastikowa z uszczelką na drzwiach. za cholerę nie mogę tego zainstalować aby za każdym zamykaniem drzwi się nie rozwarstwiło ponownie. wygląda to trochę kiepsko bo jest od razu na widoku.

Także chcąc jeździć samochodem na co dzień te wszystkie rzeczy zaczynają przeszkadzać i chciałoby się coś z nimi zrobić.
generalnie zdaję sobię sprawę, że z Waszej perspektywy to pewnie raczej nieistotne pierdoły ale skoro poprosiłeś o opisanie to się rozpisałem :)

mając taką furę trzeba być swoim własnym mechanikiem a ja pewnie najlepszym nie jestem a poza tym brakuje na wszystko czasu. Dlatego tak się z tym bujam latami.

poza tym oczywiście jest super ! wszyscy są podnieceni, robiliśmy różne sesje zdjęciowe. ostatnio pojechałem nim do poznania prowadzić warsztaty z animacji i samochód stał na dziedzińcu poznańskiego zamku. podobno przychodziły tam całe wycieczki robić zdjęcia. także jest wesoło.


jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę :)

zapraszam wszystkich na premierę filmu "Komisarz Blond i oko sprawiedliwości" który reżyserowałem. ma być w kinach od 31 sierpnia. nie ma tam niestety deloreana ale jest parę fajnych dziewczyn :)

Pawel
MJG_1 - 2012-08-18, 22:35
:
@Czarza, to trochę zaszczyt móc pisać na forum z kimś, kto pracował przy jednej z bardziej obiecujących polskich produkcji roku 2012. Co prawda wątek "Komisarz Blond i oko sprawiedliwości" śledziłem od jakiś 2 tygodni i mam nadzieję że wpadnę na to do kina, nie zawiodę się. ;)
Co do Delo - nie warto było odłożyć trochę więcej $ i kupić czegoś w lepszym stanie? Co prawda, DMC, ale nawet to nie wynagrodzi spalin w środku czy przeciekającej podsufitki.

@Longer713, tak przy okazji, aby nie tworzyć zbędnego posta, miałbyś na zbycie jedno CD z War? Ceny w empiku za zremasterowany krążek mnie przerażają :D .
czarza - 2012-08-20, 23:37
:
zaszczyt jest mój bo miałem spore szczęście, że mam film fabularny w kinach. To niemały sukces po przygodach z kinem amatorskim i niezależnym etc. Nigdy szkoły filmowej nie skonczylem.
Ten film to nie jest pewnie mistrzostwo świata (niewielki budżet, dużo zapożyczeń z różowej pantery etc) ale mam nadzieję, że trochę momentów do śmiechu się znajdzie bo jest to inny film niż klasyczne komedie romantyczne czy sensacyjne produkcje. Jestem bardzo ciekaw jak zostanie przyjęty. Szkoda tylko, że promocja jest niewielka. Wydaje mi się, że mało osób słyszało o Blondzie i film może przejść trochę bez echa.

a co do Deloreana to na pewno byłoby lepiej kupic coś w lepszym stanie. Racja. To właśnie doradzam wszystkim apropos deloreanów i samochodów zabytkowych. Tylko w życiu bym tyle nie uzbierał i skorzystałem z jedynej wtedy okazji gdy dostałem kasę na remont mieszkania z kredytu. gdzieś już to pisałem. wydałem wtedy większość na DMC. ale i tak jedynie złom był w moim zasięgu.

no ale dzięki akcji z wymianą ramy i mnóstwem innych przygód sporo się na temat samochodu dowiedziałem i poznałem dużo ludzi. tak do tego trzeba podejść.

a teraz już jestem prawie u celu.

Pawel
Wazzabii - 2012-09-19, 01:46
:
Witam, wracam po dłuuuuuuuuuuuuuuuuugiej przerwie :)

Trochę lat minęło, studia się skończyły, czas zacząć pracę i odkładać na D.

W związku z pasją powiązałem swoje studia, skończyłem kierunek elektrotechnika ze specjalizacją w układach elektrycznych i informatycznych w pojazdach. Jakbyś miał pytania co do elektryki to chętnie pomogę.

W delo silnik to PRV V6 na k-jetronic'u. Rodzina PRV była później sporo modernizowana. Jej historia skończyła się dopiero w 98'. Jest w czym wybierać. Moim zamiarem będzie wsadzenia silnika z tejże rodziny z mało znanego auta jakim jest Renault Safrane. Konkretniej chodzi o wersję BiTurbo (wyprodukowano 806 sztuk). Silnik generował moc rzędu 262-268KM przy napędzie 4x4. Na turbinach KKK. Silnik ma możliwości, jest jednak strasznie paliwożerny. Jest to ulepszona wersja silnika z Renault Alpine A610. Oznaczenie silnika to Z7X-726 i Z7X-727
Można pokusić się też o jednostkę wolnossącą. Montowano je również w Safranie (sam mam 2 w rodzinie, ale diesle). Chodzi o (Z7X) 3.0 litra V6 z 12V na łańcuchu. Silnik jest nie do zdarcia.
Możliwości jest sporo, bo rodzina PRV jest duża, a liczba wyprodukowanych silników sięga według źródeł 970,315.

Zostaje też zwrócenie się do kolegów z UK, choć jest to konkretna moneta...
http://www.delorean.co.uk...erformance.html

Pozdrawiam :)
MJG_1 - 2012-09-19, 17:06
:
Silnik PRV z doładowaniem w Delo, to byłoby coś. :D

Sam swego czasu planowałem zmodyfikować Poloneza MK'79 poprzez "włożenie" Fiatowskiego 2.0DOHC, ze zmodyfikowanym wałem z Fiata 128. Ale, jeszcze matura, studia.. Na razie pozostaje to w sferze marzeń. ;)