Back To The Future

Propozycje - Polskie Centrum BTTF & DMC - Projekt!

Dru - 2006-01-08, 00:20
: Temat postu: Polskie Centrum BTTF & DMC - Projekt!
Ostatnimi czasy myślałem o powstaniu serwisu który by łączył grupy fanów BTTF i DMC we wspólnym miejscu. Doszedłem do wniosku, iż oba te grupy powinny się nawzajem wspierać, ponieważ gdyby nie jedna z nich, gdyby nie jeden z tych elementów BTTF lub DMC nie byłby taki sam jak dzisiaj. DMC nie miało by takiej popularności co dzisiaj i nie było by kojarzone z wehikułem czasu natomiast BTTF nie byłby tym samym filmem co dzisiaj, zamiast wspaniałego DMC na jego miejscu mógłby zagrać jakiś inny samochód który miałby drzwi otwierane w bok i niekonieczne by pasował w roli wehikułu czasu...

Jakby to według mnie wyglądało?

Jako iż nie mam pieniędzy na wykupienie jakiegokolwiek serweru to było by nieźle jakby strona istniała na dotychczasowym serwerze gdyż sekcja o DMC nie powinna zabrać zbyt wiele miejsca a obydwu tematykom wyszło by to na dobre, ktoś by wszedł na sekcje DMC automatycznie by dowiedział się o sekcji BTTF i na odwrót ;) . Co do konstrukcji poszczególnych sekcji to z tego co wiem Kicor ma już chyba gotową strukturę w PHP tylko nie ma odpowiednich grafik (z tym mógłbym ja pomóc) więc dla każdej sekcji struktura była by ta sama tylko miała by inną szatę graficzną :) . Stroną główna były by linki do poszczególnych sekcji (tu BTTF i DMC) na stronie znajdowałby się napis przy witalny linki (w roli obrazków) oraz krótki opis o tej stronie, czym się zajmuje o czym ona jest itp.

Co z forum?

Forum było by dotychczasowe co teraz z jednym wyjątkiem ze była by rozszerzona sekcja o DMC czyli powstanie podfor...

mam nadzieje iż ten projekt przypadnie wam do gustu gdyż sądzie iz co dwa strony to nie jedna :P wyjdzie to każdemu na dobre :) czekam na odpowiedz...
inosak - 2006-01-08, 00:55
:
Popieram post poprzednika niekoniecznie w całości ale dobrze by było trochę rozszerzyć forum :wink: Kicor co ty na to? W końcu nadszedł czas na zmiany :mrgreen:
Dru - 2006-01-08, 01:01
:
Dla mnie bardziej wazniejszy jest caloksztal pomyslu a nie tylko forum jesli nie najwazniejszy :P , poniewaz jak nie powstanie serwis to i nie ma sensu tworzyc forum gdyz ludzie nie beda wiedzieli o czym on jest gdyz nie beda mogli znalesc informacji o nim gdyz nie istnieje polski serwis o DMC, gdyz... to juz chyba wszystko :P

aha i prosze przeniesc ten temat do podforum Propozycje ;)
inosak - 2006-01-08, 01:22
:
No dobra czekamy na odpowiedź Kicora :mrgreen:

ps temat przesunięty :P
Del - 2006-01-08, 15:13
:
Mi też się podoba wątek strony o DMC...
bttf.pl - 2006-01-09, 09:21
:
Dru napisał/a:
Co do konstrukcji poszczególnych sekcji to z tego co wiem Kicor ma już chyba gotową strukturę w PHP tylko nie ma odpowiednich grafik (z tym mógłbym ja pomóc) więc dla każdej sekcji struktura była by ta sama tylko miała by inną szatę graficzną :) .

php jest gotowe, mam tez w glowie od paru tygodni nowy projekt grafiki podobmy do twojego - dla kazdego dzialu inna grafika.

Dru, jezeli bedziesz prowadzil caly dzial o DeLoreanie to pasuje mi to. o DeLoreanie i tak nic nie mam.

narazie mam zepsutego kompa, jak go naprawie to wezme sie do roboty. mam przynajmniej jakas motywacje bo zawsze mi sie nie chce :P
Dru - 2006-01-09, 21:45
:
Kicor napisał/a:
Dru, jezeli bedziesz prowadzil caly dzial o DeLoreanie to pasuje mi to. o DeLoreanie i tak nic nie mam.


Tak mogę prowadzić cały dział o DMC ;) co do materiałów ja ich mam nawet nadto :P zbierane od paru ładnych lat :)

Kicor napisał/a:
narazie mam zepsutego kompa, jak go naprawie to wezme sie do roboty. mam przynajmniej jakas motywacje bo zawsze mi sie nie chce :P


W porządku byłbym wdzięczny jak byś mi podał również twój numer GG na PW lub maila (a najlepiej zglos sie do mnie moj nr gg - 1232373 ) ;) Uwierz mi ze ja mam tak samo :P jestem marnym webmasterem i nie znam się zbytnio na tym więc i nie mam chęci uczyć się robienia porządnych stron jak i szukania dobrego darmowego serwera dla niego, dlatego zaproponowałem taką inicjatywę gdyż w większym gronie jest łatwiej robić strone ;)
Del - 2006-01-09, 22:54
:
Jak coś to ja też mogę podrzucic jakieś materiały o DMC - też zbierane parę ładnych lat... :D
Dru - 2006-01-09, 23:49
:
oczywiscie , jesli ktos chce pmoc przy powstawaniu sekcji DMC to prosze o kontakt przez GG ktore jest podane wyzej ;)
Jake - 2006-01-10, 19:10
:
Dno, to przeciez nie ma sensu...
inosak - 2006-01-10, 19:11
:
Co bez sensu? Nowy dział to dobry pomysł :wink:
Kemini - 2006-01-11, 18:10
:
to jest świetny pomysł ....

ja też tak kiedyś myślałem , skoro informacji o Deloreanie jest tak dużo , a w Polsce nie ma żadnej porządnej stronki o DMC , to można rozbudować stronke o Bttf , z góry to wyobrażałem sobie to tak że po jednej stronie będzie menu do działów Bttf (po lewej) , a poprawej o DMC ....

ciekaw jestem pierwszych efektów ...

jak wam się to uda , to na pewno wyjdzie wypasiony serwis
Dru - 2006-12-11, 23:51
:
Po wielu dniach, tygodniach, miesiacach i latach...

Zreaktywowalem moja stara strone o DMC;) jesli jeszcze ktos pamieta ta pierwsza :P

http://www.delorean.thedarkhouse.eu Prosze o przestestowanie wszystkiego.

Mile widziane sugestie, komentarze, bugi

Pozdrawiam
James - 2006-12-12, 01:41
:
To ja pierwszy :)
Parę linków nie działa, ale to pewnie wiesz....
Natomiast co do DeLoreana Monster Truck
W dziale Modyfikacje na zdjęciach 3 i 4 to ten sam samochód.
Na 4 zdjęciu jest wersja pierwotna, która była bardzo nieudana. Na tyle że właściciel nie jeździł nawet tym samochodem. Przestał on wiele lat nieruszany.
Potem niejaki Rich (rzeźnik - jak ja go nazywam) kupił ten samochód i zmienił w nim podwozie i silnik. Po jego zabiegach samochód zaczął się poruszać, bo jazdą to ciężko nazwać.
Widziałem go na żywo i jest straszny....
Wielki silnik V8 chodzi bez tłumika, więc ryczy potwornie!
Całość układu jezdnego nie budzi zaufania i w czasie jazdy cały samochód nie może utrzymać prostej linii i robi wrażenie jakby się miał zaraz wywrócić.
Dodam że Rich próbował zarejestrować ten pojazd, ale okazało się to niemożliwe z wielu powodów.
Gdzieś nawet mam zdjęcia które zrobiłem na DCS 2002 w Memphis.
Pozdrawiam
Dru - 2006-12-12, 14:36
:
Poprawione ;) Czekam na dalsze raporty :P
James - 2006-12-12, 14:49
:
Ok, skoro chcesz jeszcze to dodaje :)
Ostatnie zdjęcie w tym samym dziale, samochód z przyczepką.
Widziałem tą przyczepę na własne oczy... ciekawy pomysł. Stworzony z pozostałości powypadkowego DeLo. Samochód został najechany z tyłu przez coś dużego i właściwie tyle z niego zostało.
Przyczepka zbudowana jest z przednich błotników, maski, przedniego zderzaka, przednich kół i oddzielnie dokupionego tylnego zderzaka. Konstrukcja zrobiona specjalnie do tego pomysłu.
Podsumowując - jest to przód samochodu! I bardzo fajnie wygląda jadąc za DeLo ;)

A o monsterach możesz dopisać że jest to TEN SAM samochód na obu zdjęciach. Tylko w międzyczasie został po prostu przerobiony.

Zdjęcie przed ostatnie - DeLo ze światłami w wersji Brytyjskiej. Nikt właściwie nie wie dlaczego oryginalne światła zostały zastąpione tymi, które pochodzą od przyczepy(!). Nie mniej było to wykonane w fabryce i powstały dwa takie dziwactwa.
Co do spalin to nie jest to prawdą. Było dokładnie odwrotnie. W Europie w czasie działalności fabryki D nie obowiązywały tak ostre normy czystości spalin jak w USA. DeLo w wersji Angielskiej nie miał katalizatora, a moc nieograniczonego silnika wynosiła około 150 - 160KM. Na rynek amerykański silnik musiał zostać wyposażony w katalizator, sondę Lambda, komputer kontrolujący czystość spalin, zawór precyzyjnej kontroli ciśnienia paliwa. Dodatkowo zmieniono wałki rozrządu, aby uzyskać czystsze spalanie. W efekcie silnik chodzi bardzo czysto, ale moc spadła do 130KM. A jak czysto faktycznie spala? Na tyle iż może przejść bez problemu normę Euro 2000 bez sprawnego katalizatora!! Z katalizatorem mało który silnik może się do niego porównać.


Pozdrawiam
Dru - 2006-12-12, 15:26
:
W Porządku, Poprawione ;)
Del - 2006-12-12, 15:37
:
Strona bardzo fajna, tylko szkoda, że nie wszystko jest aktywne. Tak czy inaczej właśnie spędziłem na niej ok. godzinę :P
Dru - 2006-12-17, 18:20
:
Spokojnie Powoli, W Miare Czasu Pozostale Dzialy tez otworze :P Dzieki za opinie ;)

Tak jak zapowiadalem, dodalem dwa nowe dzialy:

DeLorean w Grach i DeLorean w TV

Pozdrawiam
Dru - 2007-08-12, 20:48
:
Witam

Chciałym prosić o przetestowanie nowego dzialu na PCD. chodzi o dział: " DeLorean dmc-12". Najbardziej prosze o sprawdzienie informacji zawartych w kategorii "Fakty i Mity", może będziecie mieli pomysły na jakieś inne pytania i odpowiedzi, które powinny być zawarte na stronie?


http://www.thedarkhouse.eu/delorean/DMC-12.html

Pozdrawiam Dru
lukas90 - 2007-08-12, 21:06
:
Vin DeLorean z Mazowsza to 6333, było w automaniaku :wink:
Fajnie byłoby, gdybyś bardziej rozpisał "Skąd wziąć poszczególne części?"
Ogólnie bardzo fajny artykuł, dużo informacji i to wszystko po polsku :razz:
Adx - 2007-08-12, 23:09
:
Dru w ewolucji piszesz o masce silnika ale tam nie ma silnika :mrgreen: Moze lepiej napisac pokrywa bagaznika albo klapa bagaznika albo po porostu maska.
McFly - 2007-08-13, 01:41
:
Szczena mi zdrętwiała od czytania. Ogólnie spoko popraw to o czym koledzy mówią i będzie GIT. :george:
Dru - 2007-08-27, 18:58
:
W porządku wszystko powinno być już dobrze... ;)

Wybaczcie, że tak długo to trwało, ale zajmuje się tez innym projektem :grin:
Dru - 2007-10-13, 04:15
:
Polskie Centrum DeLorean, w skrócie „PCD” zmienił, a właściwie został dodany oficjalny adres strony: www.delorean.thedarkhouse.eu . Tym samym proszę wszystkich którzy będą chcieli reklamować,zamieszczać linka itp. Do mojej strony niech używają nowego adresu!

Za uwagę dziękuję!
Dru - 2007-12-15, 14:44
:
Witam

Tego dnia Polskie Centrum DeLorean obchodzi swoje trzecie urodziny :) . Z tejże okazji napisałem artykuł podsumowujący ostatni rok. Jeśli znaleźliście jakieś błędy, macie sugestie, czegoś wam brakuje, to napiszcie w tym temacie wasze spostrzeżenia :) .

Pozdrawiam i życzę sobie kolejnego roku spędzonego razem z Wami ;) .
inosak - 2007-12-15, 22:27
:
Art po prostu zaje... znaczy się bardzo dobry. Bardzo. :wink: Błędów? Pomijając "InOsak" (ale do tego już przywykłem) nic złego nie zauważyłem.

Życzę kolejnego owocnego w DeLoreany roku :mrgreen:
Siwy - 2007-12-28, 07:45
:
Aż sie poryczałem, że jest tam fotka ze mną Jamesem i Delo :shock:
Dru - 2008-02-15, 14:49
:
Ostatnio przeszukując internet za pomocą Onet'owskiej wyszukiwarki, znalazłem coś co myślałem, że dawno nie istnieje...

A chodzi o stronę http://delorean.republika.pl/ , która jest pierwszą stroną stworzoną przeze mnie o DeLorean'ie i pierwszą wersją PCD. Niestety nie pamiętam już zupełnie jaki był login i hasło dostępu do panelu administracyjnego, także nie jestem w stanie przekierować starego adresu na nową stronę... ktoś ma może jakieś pomysły jak odzyskać login i hasło?
Winhelp - 2008-02-15, 18:14
:
Hm, a wiesz że ta stara strona jest dużo estetyczniejsza od tej aktualnej? :)

Strona była aktualizowana ostatnio 13 maja 2006 - w każdym razie główna. To dosyć dziwne, że jeszcze jest trzymana. Ja bym zalecił poczekać, aż wygaśnie, założyć nową i dać info. Możesz też się włamać na FTP, a zakładam że podpowiedzi do hasła też nie pamiętasz ;) Bo innego wyjścia chyba nie masz ;)
Winhelp - 2008-05-07, 21:39
:
Post pod postem, wiem, ale tak dorzucę, że ta twoja stara strona, Dru, już nie działa, więc problem z głowy ;)
lukas90 - 2008-05-08, 16:30
:
Mi jakoś działa :razz:
Dru - 2009-12-25, 00:09
:
Jeśli kogokolwiek to interesuje Polskie Centrum DeLorean po 5 latach zaprzestało działalności. Dziękuję wszystkim tym którzy byli zainteresowani stroną i za wsparcie. Ci, którzy od pół roku nie zauważyli że strony nie ma w sieci to i tak jest im zapewne to obojętne. W każdym razie zastrzegam sobie prawa materiałów jakie tam się znajdowały i zabraniam używania ich bez mojej wiedzy. Ja w sumie tez bym chciał się pożegnać, na forum coraz więcej dzieciarni się pojawia, a i mało sensownych tematów jest. Żeby nie było, moja rezygnacja nie jest spowodowana tylko publiką i forum, człowiek dorasta, zaczyna inaczej patrzeć na świat i pewne rzeczy nie interesują go tak jak kiedyś, teraz ma się inne priorytety, inne cele.

Dziękuję wszystkim za wspólne chwile spędzone tutaj, za radość i niezapomniane sytuacje. Żegnam Was.
Adx - 2009-12-25, 06:20
:
Dru, :sad: Mam nadzieje ze wpadniesz jeszcze od czasu do czasu.
inosak - 2009-12-25, 13:17
:
Ja już dawno zauważyłem brak tej strony, ale myślałem, że to tymczasowe. Było tam mnóstwo ciekawych rzeczy, artykułów, zdjęć. Na pewno nie chcesz przekazać nikomu tych materiałów? To było by po prostu zmarnowanie twojego czasu, który poświęciłeś tworząc tą stronę...
bttf.pl - 2010-01-02, 22:47
:
Dru, ja rowniez zauwazylem jej brak. i dolaczam sie do prosby o przekazanie materialow. jezeli nie chcesz ich przekazac, to albo ja albo InOsAK mozemy Ci udostepnic miejsce na naszych serwerach. wazne zeby tak dobra strona dalej, nawet nierozwijana, byla w internecie :!:
Elly Woods - 2010-01-12, 20:03
:
Szkoda ,mój brat często odwiedzał to Centrum ...fakt ludzie dorastają i nie wszystko trwa wiecznie...Powodzenia w życiu :sad: